Vyhrajte jeden z devíti voucherů na menu v Bageterii Boulevard

Vyhrajte jeden z devíti voucherů na menu v Bageterii Boulevard

Vyhrajte jeden z devíti voucherů na menu v Bageterii Boulevard

Soutěžte o voucher na italské menu aneb Fit Calories s Radkem Hasmanem!

Síť Bageterií Boulevard uvádí v rámci nového Chef Menu Fit Calories od šéfkuchaře Radka Hasmana. Příznivci zdravého životního stylu mají díky konceptu Fit Calories možnost dopřát si street foodové speciality z italské oblasti Marche a Toskánska.

“Chtěl jsem přiblížit zákazníkům originální chutě z přímořských italských oblastí jako je Marche nebo Toskánsko. Proto je v aktuální nabídce Fit Calories například mix mořských řas se Salicornií,“ říká šéfkuchař z italských restaurací a bister La Collezione Radek Hasman. Bylina Salicornia roste na pobřeží a má jako jediná rostlina na světě přirozeně slanou chuť. Typicky italská je také salsa Verde. Je to svěží omáčka z hladkolisté petržele doplněná zelenou paprikou, ančovičkami a kapary, dochucená bílým vinným octem. Z oblastí Toskánska nebo Marche je i Peperonata - pasta z pečených paprik dochucená bílým vinným octem a olivovým olejem. Všechny suroviny použité v recepturách jsou originální italské, včetně žíhaných rajčat Melinda.

„Pouze kozí sýr není pro oblast Marche typický. Tradiční jsou zejména ovčí sýr – pecorino a kravské sýry. Ty jsou ale velice výrazné, proto jsem zvolil alternativu v podobě kozího sýra Quader de Cavra s bylinkovým dresinkem,“ dodává autor receptů Radek Hasman.

Díky menu Fit Calories, který bageterie obměňuje každé tři měsíce, si mohou dopřát kvalitní a zdravou stravu i ti, kteří z jakéhokoliv důvodu musí pro oběd či svačinu zvolit fast food. V  případě Fit Calories se nabízí trefnější pojmenování „exprѐs gurmet“, což vystihuje francouzský styl rychlého oběda s gurmánským prožitkem. Šéfkuchař Radek Hasman, hvězda italské kuchyně, v současné době působí po boku šéfkuchaře a majitele bister La Collezione Riccarda Lucque.

Italské jarní Chef Menu s R. Hasmanem můžete ochutnat v síti Bageterií Boulavard do konce června. Více informací naleznete zde: www.bb.cz

Od 28. března 2017 FIT CALORIES s Radkem Hasmanem

Krevety Salicornia

Paprikový chléb se salsou Verde, krevetami, peperonatou a mořskou řasou se salicornií. Cena: 69 Kč

 Verde Caprino

Kozí sýr Quader de Cavra s dresinkem z čerstvých bylinek, zeleným rajčetem, avokádem a salátem Little Gem na domácím žitném dýňovém chlebu. Paprikový i žitný dýňový chléb je upečený ve vlastní pekárně z francouzské mouky. Cena: 79 Kč

SOUTĚŽNÍ OTÁZKA

Jakou oblastí Itálie se nechal Radek Hasman inspirovat k přípravě italského menu?

Odpovědi posílejte na adresu redakce@celebritytime.cz do 21. května