Výherci knihy Dubnová čarodějka

Výherci knihy Dubnová čarodějka

Výherci knihy Dubnová čarodějka

Milí čtenáři, děkujeme za váš zájem o tuto soutěž a blahopřejeme třem z vás:

Barbora B - Palkovice

Ludmila M - Pelhřimov

Petr S - Volary

DUBNOVÁ ČARODĚJKA

Strhující příběh v tradici magického realismu... Román o hloubce ducha a síle imaginace Brilantní mozek uvězněný v bezmocném těle, trýzněném spastickými záškuby, příběh "mrtvého" těla, v němž tepe živý duch.

Desirée, němá a ochrnutá dívka odsouzená k životu mezi čtyřmi stěnami nemocničního pokoje... Za dlouhých nocí jí dělají společnost Einstein, Hawking, Ginzburg a jiní, i když jen prostřednictvím svých knih. Tam venku, za zdmi nemocnice, jsou její tři sestry - Christina, Margareta a Birgitta. O její existenci ale nemají tušení. Lékařka, fyzička - a prostitutka.

Naléhavé a podmanivé vyprávění začínající ve Švédsku padesátých letech 20. století. Zpěv o lásce, touze a věrnosti, ale také o beznaději, aroganci a lhostejnosti.

Švédská spisovatelka Majgull Axelssonová, původním povoláním novinářka, se už na počátku své tvorby zaměřila na problémy slabých a bezmocných, především na zneužívané děti a dětskou prostituci. Zatím největší úspěch a jednu z nejprestižnějších švédských cen, Augustovu cenu, jí vynesla právě Dubnová čarodějka.

http://www.metafora.cz/beletrie/dubnova-carodejka