Vydavatelství Mladá fronta vydává knihu Zápisník cestovatelky

Vydavatelství Mladá fronta vydává knihu Zápisník cestovatelky

Vydavatelství Mladá fronta vydává knihu Zápisník cestovatelky

Vydavatelství Mladá fronta, divize Knihy vydalo knižní novinku Zápisník cestovatelky spisovatelky Jany LeBlanc a ilustrátorky Martiny Pavlové.

Co opravdu potřebujete do zavazadla na letošní dovolenou? Zápisník, který vám pomůže uchovat si ty nejlepší vzpomínky na každý krátký či dlouhý výlet a skvěle poslouží také jako praktický rádce.

Publikace nazvaná Zápisník cestovatelky je tímhle vším v jednom a mnohem víc. Základem je cestovní deník, do kterého můžete zaznamenat poznámky z dvaceti výletů. „Samy jsme si ověřily, že na cestách má člověk mnohem víc vzrušující věci na práci než psát rozsáhlé záznamy. Proto jsme náš deník koncipovaly tak, aby majitelce zapisování zabralo doslova pár vteřin, a přesto jí deník připomněl z daného výletu to nejdůležitější. Zjistily jsme, že proto, aby se nám i po mnoha letech vybavily konkrétní detaily určité cesty, stačí zapsat z ní pár větami opravdové drobnosti: co nás okouzlilo, co naštvalo, jaké nejlepší jídlo jsme jedly a jeden nej zážitek,“ říkají autorky, novinářka Jana LeBlanc a ilustrátorka Martina Pavlová.

Zápisník cestovatelky není jen notes. Je to velký kreativní projekt, v jehož rámci můžete psát, kreslit, vymalovávat, lepit nebo ho jinak kreativně vyzdobovat vším, co si chcete zapamatovat  ze svého výletu. A na cestách vám bude i praktickým pomocníkem. Kromě jiného v něm najdete balicí seznam, abyste si už nikdy nic nezapomněly, kupu tipů na výlety, doporučení na typické české dárky, kterými uděláte radost v zahraničí, délky letů do oblíbených destinací a praktický slovníček.

Zápisník cestovatelky vznikl, abyste si ho zabalily do kufru hned na příští cestu. A to kamkoli, včetně největších divočin. Vychází ve formátu, který zastrčíte i do nejplnějšího batohu či kufru, se zpevněnou, omyvatelnou obálkou, stužkou na zakládání a ručně vlepovanou kapsičkou na další papírové poklady a vzpomínky. Nemá ležet doma na polici, má s vámi objevovat svět. Tak šťastnou cestu!  

Zápisník cestovatelky vydává nakladatelství Mladá fronta. Doporučená cena je 299 Kč

Autorská dvojice vytvořila také Zápisník radosti (Mladá fronta 2016) a interaktivní zápisník Budu maminka (Mladá fronta 2017).

Zápisník je k prolistování na této webové adrese: https://issuu.com/martinaillustration/docs/zapisnik_cestovatelky

O autorkách:

Jana LeBlanc

Aby mohla cestovat, jak se jí zlíbí, pracuje jako novinářka na volné noze. Viděla přes 60 míst světa a další s neutuchajícím nadšením objevuje, teď se synem Benjamínem v náručí. Na každé cestě se snaží mluvit nejméně s jedním místním člověkem, chvilku se jen tak bezcílně toulat, navštívit tamní knihkupectví a vypít si kafe v doporučené kavárně.

Martina Pavlová

Podle hesla „všude dobře, tak co doma“ tráví na cestách několik týdnů v roce, protože díky moderním technologiím může pracovat odkudkoli. Za nejcennější považuje svůj orientační smysl a cestovní pas plný exotických razítek. V každé nové zemi ráda ochutnává místní speciality v zapadlých jídelnách a pozoruje lidi na ulici.