Vydavatelství Mladá fronta vydává knihu Přijde kůň do baru

Vydavatelství Mladá fronta vydává knihu Přijde kůň do baru

Vydavatelství Mladá fronta vydává knihu Přijde kůň do baru

Vydavatelství Mladá fronta, divize Knihy připravuje v dubnu k vydání román A Horse Walks Into a Bar (Přijde kůň do baru, Mladá fronta 2018) izraelského spisovatele Davida Grossmana.

David Grossman, který nyní vyhrál prestižní cenu Izraele za literaturu za rok 2018 a již v červnu 2017 získal prestižní Man Bookerovu cenu, udělenou odbornou porotou v londýnském Victoria & Albert Museum, bude v květnu 2018 hlavním hostem knižního veletrhu Svět knihy 2018. 24. mezinárodní knižní veletrh a literární festival se koná 10. - 13. 5. 2018 na Výstavišti Praha a čestným hostem bude stát Izrael.

 

Přijde kůň do baru

Dechberoucí příběh od první do poslední strany

David Grossman

Ve svém oceňovaném románu Přijde kůň do baru odpaluje izraelský spisovatel David Grossman jazykový ohňostroj, který se dotýká podstaty lidské duše. Jednoho horkého srpnového večera se na divadelní scéně maloměsta objeví zatrpklý a uražený komediant Dovele, který pronáší laciné vtipy a po chvíli začne líčit podivný příběh o prvním pohřbu svého života – když kráčel v dlouhém pohřebním průvodu a nevěděl, že zemřel jeden z jeho rodičů. Divákům v hledišti tuhne úsměv na rtech, večer se začíná podobat brutálnímu zúčtování – s Dovelem, publikem, hluboce poškozenou společností. Dokud nespadne opona.

Přeložila Lenka Bukovská a Mariana Fischer

cca 279 Kč | vázaná|cca 200 stran | rozměry 130 x 200 mm