Vydavatelství Mladá fronta vydává e-book Francina válka

Vydavatelství Mladá fronta vydává e-book Francina válka

Vydavatelství Mladá fronta vydává e-book Francina válka

Ve vydavatelství Mladá fronta, divize Knihy, vychází e-book Francina válka od autorky Franci Rabínkové Epsteinové. Ke knize, vycházející s podtitulem Pravdivá výpověď mladé ženy, která přežila holokaust, napsala doslov dcera autorky Helen Epsteinová. Knihu přeložila Helena Hartlová. Kniha bude na knižní trh uvedena také v tištěné podobě.

Vzpomínky vychází tematicky k výročí konce 2. světové války roku 1945, kdy byly postupně osvobozeny koncentrační tábory. Kniha je intenzivním a upřímným popisem temných let 2. světové války, který se čte jako napínavý román. Autorka je o největších hrůzách schopná vyprávět nepatetickým stylem, který mnohdy nepostrádá humor. Je to příběh o přátelství, naději a touze žít; působivé svědectví silné mladé ženy, která zažila a přežila hrůzy holokaustu.

Anotace
Mladá Franci Rabínková vyrostla v privilegované pražské rodině a získala skvělé vzdělání. Čekala ji budoucnost majitelky rodinného módního salonu a oddané dcery a manželky. Po přijetí nacistických protižidovských zákonů se ale vše rychle mění a v létě roku 1942 je dvaadvacetiletá Franci Rabínková i s rodiči deportována do Terezína. Zde začíná její tříleté putování přes Osvětim-Birkenau a nucené práce v Hamburku až do Bergen Belsenu. V dubnu 1945 tábor osvobozují Britové a v létě téhož roku se Franci konečně vrací do Prahy, ovšem její svět už nikdy nebude stejný jako před válkou.