Vychutnejte si podzim s produkty Liftea

Vychutnejte si podzim s produkty Liftea

Vychutnejte si podzim s produkty Liftea

Podzimní pohoda

Pošmourné počasí, kratší dny, spousta úkolů v práci i s dětmi, kterým začala škola. Kvůli tomu všemu můžeme podzim vnímat jako období, které má k pohodě daleko. Zkuste se na to ale podívat z lepší stránky – začíná čas jako stvořený k relaxaci, rozmazlování se i objevování nové péče o své zdraví i krásu.

Vychutnejte si podzim

Bojíte se, že s nástupem podzimu se ručička na váze vyšvihne nahoru? Místo obav raději dodržujte základní zásady zdravého životního stylu a jídelníček si zpestřete skvělými sezónními potravinami. Symbolem podzimu totiž není jen spadané listí, ale i hodnotné plodiny, které se v tomto období sklízejí. K nejznámějším patří dýně, která potěší nejen chutí, ale i nízkou kalorickou hodnotou, vysokým obsahem vlákniny a řady vitamínů i minerálních látek. Zdravé a chutné pokrmy vykouzlíte také z květáku, cukety, brambor nebo červené řepy. Neměly bychom zapomínat ani na ovoce, například jablka a hrušky, které se hodí k přípravě výživných a zdravějších dezertů.

 

Všechny barvy podzimu

Inspirujte se také barvami podzimu. Pořiďte si nový lak na nehty, zajímavé doplňky a šperky. Tmavý outfit například oživí výrazná žlutá brož – barva slunce navíc přispěje k lepší náladě a optimismu. Skvělým doplňkem mohou být i šátky a šálky. Zelená či modrá barva se hodí k uvolnění napětí a zklidnění, červená je naopak barvou energie, vášně a sebejistoty. Růžová zase bývá spojována s něhou a romantikou. Nemusíte však zůstávat jen u oblečení. Zamračené dny rozzáří pestrý deštník, při pracovní poradě zase potěší barevný zápisník. Zkuste pro něj zvolit třeba oranžovou, která údajně podporuje koncentraci i kreativitu.

Fouká venku, fouká…

… dětská říkanka pokračuje ve smyslu, že i pes raději sleduje vše z tepla své boudy. Jak by ne. V chladném počasí vydá naše tělo spoustu energie na to, aby se zahřálo. Usnadněte mu práci a zahřejte se nejen vhodným oblečením. Udělejte si chvilku na relax v sauně, páře nebo alespoň v koupeli, kterou si můžete dopřát v klidu domova. Během dne potěšte své tělo teplými nápoji. A nemusí to být jen prověřená klasika.
Vynikající je ovocný nápoj známý jako pečený čaj, který si snadno vyrobíte sama, přesně podle svých chutí a přání.  Osvědčené jsou také horké nápoje se zázvorem.

Podzimní radovánky

Méně sluníčka a kratší dny mohou být vysilující. Najděte si proto novou zábavu, která potěší i povzbudí. Dlouhé podzimní večery jsou skvělou příležitostí pro společenské hry. Co takhle uspořádat turnaj v scrabble nebo začít skládat puzzle, třeba i s přáteli nebo sousedy? Zatímco při návštěvách se řeč často stočí na běžné starosti, při hře na ně snáz zapomenete. Totéž platí o dalších aktivitách, které vás při nepřízni počasí zabaví, i když jste zrovna sami. Můžete vyrábět šperky, vybarvovat mandaly nebo třeba jen zkusit číst knížky v cizím jazyce, který se učíte.

Spánek nejen zimní

Závidíte zvířatům, která dokážou prospat celou zimu, protože vy nemůže prospat ani pouhou noc? Není divu, rušivých prvků, které mají vliv na kvalitu našeho spánku přibývá. Patří k nim i každodenní starosti, stres, úzkost a nepravidelný denní režim. Pokud se vám nedaří usnout, zapomeňte na počítání oveček. Raději se v obýváku věnujte něčemu klidnému, například čtení. Do postele se vraťte, až se budete cítit ospalí. Osvojte si také užitečné návyky – ložnici před spaním vyvětrejte a udržujte v ní teplotu mezi 18 a 20 °C. Nejezte těžká jídla později odpoledne, natož večer. Zároveň však nechoďte spát hladoví. Ale hlavně, pokuste se před spaním neřešit žádné problémy. Třeba se pak sami přesvědčíte, že po kvalitním spánku bývá ráno moudřejší večera.

 

PODZIMNÍ TIPY ZNAČKY LIFTEA

Vyspěte se do růžova…

Osvědčenou kombinaci extraktů z kořene kozlíku lékařského a chmelových šištic spolu s vitamínem B6 v praktické formě tablet přináší nový doplněk stravy Liftea Sladké sny. Zkracuje dobu usínání, prohlubuje spánek a zlepšuje jeho kvalitu. Užívat ho můžete dlouhodobě. K dostání je v lékárnách a drogeriích dm za doporučenou cenu 119 Kč (30 tablet). Více informací najdete na www.zdravi-liftea.cz

Podzimní pohoda s třezalkou

Extrakt nati třezalky tečkované přispívá ke zklidnění emocí a zmírňuje pocity úzkosti, nervozity a stresu. Má příznivý vliv na pocit duševní pohody a rovnováhy a podporuje dobrou náladu. V praktické formě tablet jej přináší doplněk stravy Liftea Třezalka, který je možné užívat dlouhodobě. K dostání je v lékárnách a drogeriích dm za doporučenou cenu 109 Kč (30 tablet). Více informací najdete na www.zdravi-liftea.cz