Vstupenky na koncert profesora Petrova jsou již v prodeji!

Vstupenky na koncert profesora Petrova jsou již v prodeji!

Vstupenky na koncert profesora Petrova jsou již v prodeji!

Koncert profesora Petrova se na chvíli ocitnul v ohrožení.

 

Stačilo hodně málo a náš významný hudební skladatel, autor hudby nejznámějších českých filmů a pohádek, profesor Vadim Petrov s manželkou tu dnes již nemuseli být. Jejich cestu autem jim totiž znepříjemnila vážná autonehoda, kdy za náhle předjíždějícím nákladním vozem již profesor Petrov nestihl dobrzdit. Doslova se svým autem napíchl na traverzu, která trčela z návěsu nákladního vozu. Traverza jen těsně minula jeho hlavu, ve které se skrývá mozek geniálního skladatele.

Jen zázrakem se nikomu nic nestalo, odnesl to pouze skladatelův vůz. „Cesty osudu jsou někdy nevyzpytatelné, ale jsem rád, že vše dobře dopadlo. Jsem rád i kvůli všem, kteří se těší na můj předvánoční koncert, že jsem jim nijak nepřekazil plány,“ bral celou událost s humorem profesor Vadim Petrov.

Velkolepý koncert se bude konat 7. 12. 2015 v 19:30 ve Smetanově síni Obecního domu. V podání symfonického orchestru Pražské konzervatoře zazní část rozsáhlého díla Vadima Petrova, které dnes zahrnuje téměř 1400 titulů, z nichž nejznámější je hudba k filmům a pohádkám, například nezapomenutelná znělka Krkonošských pohádek. Premiéru oslaví i symfonická báseň Pražský hrad.

Koncertu se zúčastní i skladatelova vnučka, topmodelka Linda Vojtová, která v současné době nafotila kampaně pro dvě světové značky Garnier a Pandora.

Lístky můžete zakoupit již nyní na www.ticketpro.cz.

Více se o Vadimu Petrovovi dozvíte na www.vadim-petrov.cz

Foto: archiv Vadima Petrova