Vsaďte na vitamin D a chřipka vás nedostane

Vsaďte na vitamin D a chřipka vás nedostane

Vsaďte na vitamin D a chřipka vás nedostane

Chřipka, virová a různá respirační onemocnění straší veřejnost každoročně, obzvlášť v posledních týdnech. Chcete se jim vyhnout a přečkat vše ve zdraví? Slabá imunita se dá účinně posílit i užíváním vitaminu D. Ten výrazně zlepšuje funkci protiinfekčních bariér ve střevech, plicích, kůži a placentě.

Díky dostatku déčka má tělo lepší obranyschopnost a není snadným terčem po viry a bacily. Neschopnost těchto bariér chránit před napadením může být odrazem právě nedostatku vitaminu D, kterým trpí 60 % populace. Výsledkem bývají epideme chřipek a dalších onemocnění. Moderní vědecké práce proto dnes stále více obracejí pozornost na úzký vztah vitaminu D k buňkám imunitního systému. Díky němu je i průběh choroby rychlejší a příznaky jsou mírnější příznaky.

Bojovník s chřipkou

Funkce vitaminu D jsou značně rozsáhlé. Primárně se spolu s vitaminem K2 podílí na správném vstřebávání a ukládání vápníku do kosti a zubů. Bez káčka může dojít k jeho nechtěnému ukládání do cévních stěn a měkkých tkání. Déčko má velice výrazný vliv na správné fungování imunitního systému, na zdraví kardiovaskulárního systému a regulaci krevného oběhu. Podporuje růst buněk a také je mu lékaři přisuzovaná schopnost chránit před infekcemi i před prochladnutím a chřipkou. Dostatečná zásoba déčka v těle je prevencí úzkostných a depresivních stavů, které nejsou na jaře neobvyklé. Ne nadarmo se říká, že slunce je nejlepší lékař.

Sluníčko v tobolce

Tip: Biomin Vitamin D3 Extra je čistě přírodní doplněk stravy. Přispívá k mineralizaci kostí, udržení normálního stavu kostí a zubů a zdravé funkce imunitního systému. Balený v tobolkách, bez lepku a laktózy. Vhodný pro vegetariány, diabetiky a těhotné ženy. Koupíte na www.apotek.cz za 259 Kč – 30 tobolek. www.jsemstalekost.cz

Nedostatek déčka se odráží ve slabé imunitě

Zdroj déčka pro organismus jsou z 90 % letní paprsky vždy kolem poledne, kdy svítí pod správným úhlem. Při nedostatečném pobytu na letním slunci si tělo neudělá dostatečné zásoby na zbytek roku. Ty bývají u 60 % lidí už od zimy tak mizivé, že se jejich organisums stává snadným cílem, plní se čekárny a šíří se počet nemocných. Proto se doporučuje dodávat déčko prostřednictvím kvalitních přírodních vitaminových doplňků. Dlouhodobějším dodáváním vitaminu D ve formě doplňků stravy posílíte výrazně imunitu a snížíte pravděpodobnost, že vůbec onemocníte. Na trhu je nepřeberné množství, pro vyšší účinek je vhodnější volit přírodní verze. (D3 Extra Biomin). Jsou pro tělo přirozenější a oproti syntetickým mají prokazatelně vyšší vstřebatelnost a méně dalších přidaných chemických látek, které nemusí organismus dobře snášet. V potravinách najdeme jen málo vitaminu D a reálně jsme schopni stravou pokrýt asi 10 % denní dávky. Hlavním zdrojem déčka proto zůstává pro většinu populace sluneční záření letních měsících a vhodné vitaminové doplňky.