Vlčí stopy - Češka, která žije s vlky

Vlčí stopy - Češka, která žije s vlky

Vlčí stopy - Češka, která žije s vlky

Ve vydavatelství Mladá fronta, divize Knihy vychází knižní novinka Vlčí stopy s podtitulem Můj život s vlčí smečkou od původem české autorky Tanji Askani. Její znalosti biologie, fyziologie a etologie se staly základem pro pozdější práci s vlky.

Tanja Askani (rozená Kovalská) se věnuje v největším severoněmeckém Wildparku práci s vlky, kteří ji fascinovali od dětství. Vlci se stali její životní láskou, rozumí jim a oni ji milují nade vše. Respekt a mimořádná schopnost vcítění jí umožňují hluboké empatické spojení s těmito inteligentními šelmami. Forma vztahu, který si postupně vybudovala, je novým modelem přístupu člověka k vlkovi. Přetváří staré mýty, negativně ovlivňující postoje lidí po celá tisíciletí, do zcela moderní podoby.Anotace
Málokteré jiné zvíře sehrálo tak významnou roli v kulturní historii lidstva jako vlk. Je opředen mnoha mýty, objevuje se v pověstech i pohádkách. Lidé se ho báli, proto ho pronásledovali a zabíjeli. Na druhé straně byl důležitou postavou indiánských legend, kde symbolizoval sílu, soudržnost a mystické schopnosti. Kdo chce vlky poznat pravdivě a do hloubky, musí k nim přistupovat bez předsudků, s velkou dávkou empatie a trpělivostí. Měl by pečlivě pozorovat chování vlčí smečky, snažit se pochopit její způsob života i důležitost ekologických vazeb. Tanja Askani to dokázala. Během své dlouholeté praxe se naučila plně porozumět těmto fascinujícím bytostem, respektovat jejich pravidla a navázat s nimi obdivuhodný vzájemný vztah. Odchovala pár desítek handicapovaných vlčích mláďat, s nimiž pak zůstává v každodenním kontaktu. Poznatky z její práce, které jsou průběžně zveřejňovány v médiích, významně korigují vžité mýty o tomto zvířeti a vzbuzují pozitivní zájem veřejnosti. Jelikož je zároveň vynikající fotografka, své publikace doplňuje unikátními momentkami ze života vlků. Kniha Vlčí stopy je autentickým vyprávěním autorky o jejím životě s vlky a podrobnostech ojedinělého, hlubokého vztahu. Podělí se s vámi o své dobrodružné příběhy, překvapivé zkušenosti a intenzivní emotivní zážitky.

Cena 399 Kč I Vázaná I 170 x 210 mm I 272 stran

Kniha volně navazuje na bestsellery Moudrost vlků (Mladá fronta, 2018) a Moudrost starých psů (Mladá fronta, 2018) od známé autorky Elli H. Radingerová .

Více o knize zde: https://www.kniha.cz/beletrie-pro-dospele/detail/kniha-491054-vlci-stopy