Víte, jaké pomocníky mít při vaření na Velikonoce po ruce?

Víte, jaké pomocníky mít při vaření na Velikonoce po ruce?

Víte, jaké pomocníky mít při vaření na Velikonoce po ruce?

Víte, jaké pomocníky mít při vaření na Velikonoce po ruce?

Velikonoce jsou už skoro za rohem a jako každý rok se na ně budeme chystat také v kuchyni. Vždyť je to doba, kdy připravujeme mnoho tradičních pokrmů a řekneme si upřímně, většina z nich je na čas i náročnost postupů poněkud obtížnější. Hodit se tak jistě budou nejrůznější šikovné mašinky, které celé vaření nejen zkrátí a zjednoduší, ale také zpříjemní. U české značky Concept si stačí jen vybrat.

Příprava se nesmí podceňovat

Digitální kuchyňské váhy s funkcí hodin, minutky a budíku VK5710, VK5711 a VK5712

Zvážíte na nich vše, co budete v kuchyni potřebovat a to až do neuvěřitelných 15 kilo. Mají 4 jednotky vážení –

g/kg/oz/lb, odvažují po 1 gramu a disponují také funkcí dovažování. Váhy jsou vybaveny LCD displejem, dotykovým ovládáním a po použití se samy vypnou. Hladký povrch je nejen elegantní a odolný, ale snadno se i udržuje a čistí. A

praktické jsou i jinak. Díky funkci hodin, minutky a budíku budete mít přesný přehled o době pečení nebo vaření. Cena: 399 korun – nerez (VK5710), bílá

(VK5711) a černá (VK5712).

Smoothie maker SM3390-3 s mlýnkem na mák a chopperem

Efektivně a rád připraví vše, na co si vzpomenete. V základním příslušenství je kromě 3 mixovacích lahví na výrobu smoothie totiž i mlýnek a chopper. Mák, kávu, ořechy, koření nebo bylinky zpracuje mlýnek se speciálním tříštivým nožem a všechno namele čerstvě, na jemno i na hrubo. Chopper zase poseká maso i led a usnadní přípravu pomazánek, přesnídávek nebo majonéz. Má objem 1,2 litru a vybaven je dvojitým nožem. Tělo mixéru má motor o síle 700 wattů a všechny nádoby jsou vyrobeny z BPA tritanu, tedy plastu bez škodlivých bisfenolů. A až tenhle malý zázrak už nebudete potřebovat při vaření a pečení, připravíte v něm i lahodného smoothie. Na to je vybaven třemi mixovacími nádobami se snímatelným gumovým proužkem pro snadné uchopení a integrovaným pítkem ve víčku – 2krát o objemu 570 ml a 1krát o objemu 400 ml. Cena: 1.799 korun – černá (SM3390), bílá (SM3391), červená (SM3392) a zelená (SM3393).

Mlýnek na maso MM4310 a mlýnek na maso s lisem na ovoce a zeleninu MM4300

Sekaná, karbenátek, ale ani domácí párky, jitrnice či klobásy. Nic pro ně není problém. Pro mletí masa na jemno i hrubo jsou vybaveny kovovými výměnnými kotouči a mají i speciální nástavec pro plnění tenkých i tlustších párků, jitrnic či klobás. Miska pro vkládání potravin má tak velkou plochu, že umožňuje bezpečný odklad surovin, které pak pomocí pěchovadla pokračují ke zpracování. Díky pěchovadlu je také práce s mlýnky velmi rychlá a bezpečná. A když se vám v mlýnku něco zasekne, nevadí. Lze použít funkci zpětného chodu (reverse) a pohodlně pokračovat v práci. Bílý model mlýnku MM4310 je díky silnému motoru skutečným odborníkem na maso, bílo-červený MM4300 se zase nelekne ani ovoce a zeleniny. Ve své výbavě má totiž i příslušenství na odšťavňování. Cena: 2.299 korun (MM4310), 1.999 korun (MM4300).

Smoothie mixér Concept SM3050

Mixuje, mele, seká a paf z něj budou i vyznavači zdravé a RAW stravy. Pokud se rozhodnete letošní Velikonoce pojmout tak trochu v duchu zdravé výživy, rozhodně se bude hodit, protože si s jeho pomocí můžete namlít i vlastní mouku. Mixér je dotykově ovládaný pomocí slideru a dokáže až 33 tisíc otáček za minutu. Má silný motor, nastavitelnou dobu chodu a 6

kvalitních nožů. Mixovací nádoba z BPA tritanu je dvoulitrová, má integrovanou odměrku a odnímá se pouhým zvednutím z pohonné jednotky. Z jeho 6 přednastavených programů jsou 4 určeny na „živou stravu“. RAW polévku dokáže mixér dokonce ohřát přímo v mixovací nádobě na správných 42 °C. Speciální program má ale také na zmrzlinu a dokonce na zmiňované mletí mouky. Cena 4.999 korun.

Mazanec, Jidáš nebo beránek? Žádné těsto ani krém pro ně není problém.

Ruční šlehač s otočnou mísou SR3410

Jeho hlavní předností je šlehací mísa s víkem, o kterou je doplněna standardní výbava tohoto ručního šlehače v podobě dvou šlehacích metel a dvou hnětacích háků. Háky i metly jsou navíc extra dlouhé, takže s nimi pohodlně a rychle připravíte nejen těsto kynuté, ale i třené, perníkové nebo na palačinky. Připravit se s ním ale dá i šlehačka, jakýkoli krém, žloutkovou pěnu nebo sníh. Ruční šlehač má ergonomický tvar, 5 rychlostí, tlačítko pro snadné vyjmutí metel i háků a bezpečnostní pojistku. Cena: 1.199 korun.

Elektrický ruční šlehač SR3380

Šlehací metly a hnětací háky tohoto šlehače jsou delší než normálně, takže se s nimi pohodlně dostanete do všech vysokých mís. Šlehač má 5 rychlostí, 400 W silný motor a tlačítko pro pohodlné vyjmutí metel. Rozhodně zaujme i designem, který je nejen krásný, ale také ergonomický. Kynuté i třené těsto s ním připravíte jedna dvě a na to šup zvládne i šlehačku, krém nebo žloutkovou pěnu. Cena: 999 korun.

Čerstvé pečivo nezkazí žádný svátek

Nerezová pekárna PC5060

Kdo by odolal čerstvě upečenému domácímu pečivu. A právě s jeho přípravou ochotně pomůže tahle nerezová pekárna. 12 programů umí plně automaticky upéct nejen nejrůznější druhy chleba včetně bezlepkového nebo ovocného, ale i připravit 900 a 1125 gramů těsta pro nejrůznější ovocné koláče, buchty nebo moučníky. Díky speciální nástavbě a formám dokonce umožní i pečení baget francouzského typu. Má vnitřní vyjímatelnou nepřilnavou formu, kterou lze umýt v myčce, a praktické je i velké okénko, kterým lze pozorovat dění uvnitř. Program umožňuje i výrobu džemů, zavařenin a kompotů, takže takový pomocník se bude hodit opravdu po celý rok. Cena: 2.899 korun.

I skladovat je potřeba chytře

Vakuová svářečka fólií VA0010

Šikovný pomocník, který umožňuje skladovat potraviny tou nejlepší metodou. Svářečka totiž dokonale odsaje vzduch a vytvoří pevný vzduchotěsný spoj. Do zabalených potravin se tak nedostanou žádné bakterie a vydrží tak déle čerstvé. K vakuování využívá sáčky ze speciální drážkované fólie, které lze umýt a používat opakovaně. Potraviny se v této fólii navíc dají nejen mrazit, rozmrazovat a ohřívat v mikrovlnné troubě, ale dají se v ní i vařit. Vakuová svářečka ale umí i odsát vzduch z varovacích dóz nebo varovacích zátek na lahve. Cena: 1999 korun.


O značce Concept

Společnost Jindřich Valenta – Concept a její značka Concept se řadí mezi přední výrobce a dodavatele domácích elektrospotřebičů v České republice, na Slovensku a v Polsku. Hlavními prioritami této české značky jsou vysoká technická kvalita produktů, moderní design a rychlý servis. Díky dlouhodobým odborným zkušenostem vyvinula společnost Jindřich Valenta – Concept vlastní komplexní soubor pravidel, tzv. Concept Quality Control System, dohlížející na vyso kou kvalitu všech produktů.

Více o produktech na www.my-concept.cz