VISACÍ ZÁMEK slaví 35 let!

VISACÍ ZÁMEK slaví 35 let!

VISACÍ ZÁMEK slaví 35 let!

Legendární punková kapela a zakladatel Punkového království, Visací zámek, oslaví 35 let existence ve stejném složení.

Oslavy skupina zahájí mezinárodním turné s punkovou formací Pellethead. Skupina  z anglického Middlesbourghu se zúčastní i tradičního výročního koncertu v pražské Lucerně, tentokrát 16. listopadu 2017.

„Máme Pellethead rádi. Podle BBC je to nejlepší a současně nejhorší kapela, to nám imponuje. Navíc se z nás za dobu, co se známe,  stali přátelé. Vozí s sebou velmi dobrou whisky a já jim za odměnu dávám náš tabák. Ten je v Anglii drahý,“ uvedl Jan „Honny“ Haubert, zpěvák skupiny Visací zámek.

Pellethead je parta, na jejíž vystoupení nikdy nezapomenete. Ať už v dobrém, nebo špatném slova smyslu. Parta šílenců s vlastním a neopakovatelným zvukem, přirovnávající se vzdáleně k The White Stripes nebo Pavement, si získala celou Velkou Británii, ale i v USA. I fanoušci Visacího zámku měli už šanci vidět její ojedinělou show, se kterou sklízí úspěchy i v České republice.


„Nikdy jsme nechtěli, aby naše hudba byla populární, chtěli jsme znít jinak. To se nám podařilo, a dokonce to lidi i baví. Stejně jako nás,“ sdělil Ali Morrison z Pellethead.

„Pellethead nám domluvil jeden náš fanoušek, pořád o nich mluvil. Když nám o nich říkal asi třetím rokem, tak jsme povolili. Vzali jsme je na jeden koncert, nám se to líbilo a tak jsme se domluvili na dalších akcích. Letos s nimi vyrážíme na turné minimálně potřetí,“ upřesňuje Jan „Honny“ Haubert.

Druhou část turné odjedou „Visáči“ s tradičním souputníkem, pornoknížetem českého folku, Závišem. V rámci turné zahraje Visací zámek nejen prověřené kusy, ale představí i novinky z alba chystaného na příští rok.

Koncertní sezónu zakončí dva výroční koncerty 2.12. v Brně a 9.12. v Českých Budějovicích.

Termíny turné 35 let Visacího Zámku:

10. 11. Horní Bříza, KD , host Pellethead (UK)
11. 11. Česká Lípa, KD, host Pellethead (UK)
16. 11. Praha – LUCERNA – Velký sál, hosté Pellethead (UK), Záviš
17. 11. Chrudim, RK, host Pellethead (UK)
18. 11. Jablonec nad Nisou, Woko, host Pellethead (UK)
24.11. Miroslav, KD, host Záviš

1.12. Frýdek Místek, Stoun, host Záviš
2.12. Brno, Fléda, host Záviš
9.12. České Budějovice, KD Gerbera,
host Záviš

Pellethead: www.youtube.com/watch?v=TF2erYCry1E

Visací Zámek: www.youtube.com/watch?v=BNmv2P2crqs

Více na www.visaci.cz nebo www.pellethead.co.uk.