VILA Štvanice bude pod vodou

VILA Štvanice bude pod vodou

VILA Štvanice bude pod vodou

Ve VILE Štvanice se bude hrát ve vodě!

Domácí soubor VILY Štvanice Geisslers Hofcomoedianten momentálně pilně zkouší novou inscenaci, jejíž hlavní scénografickou dominantou bude bazén přes celé jeviště. Hra se slibným názvem Magdaléna lascivní a kajícná bude mít premiéru 12. prosince.

V září 2015 uvedli Geisslers Hofcomoedianten v Květné zahradě v Kroměříži plenérovou verzi scénického oratoria Magdaléna lascivní a kajícná a nyní se zkouší její interiérová verze ušitá přímo na míru prostoru VILY Štvanice. Proč si zvolili právě tuto hru, přibližuje dramaturgyně Helena Kebrtová: „Magdaléna lascivní a kajícná je druhým dílem dramaturgického cyklu Opus Andreini, ve kterém se GH věnují tvorbě a životu slavného italského divadelního rodu Andreini.  Giovan Battista Andreini, autor předlohy, byl velký divadelní experimentátor a reformátor. Po Dvou komediích v komedii, které jsme uvedli v létě 2014, nás zaujala právě „Magdaléna“, kde Andreini střídá vzletné poetické árie s přízemními, oplzlými výstupy, spojuje dovednosti komedie dell´arte s činohrou a operou a staví monumentální divadelní obrazy.

 

Ačkoliv název naznačuje křesťanskou tematiku, inscenace bude pojednávat o něčem zcela jiném: „Hlavní postava autor divadelních her Gio mocně zatouží po krásné operní divě Virginii. Chce jí věnovat své dílo o krásné kurtizáně Magdaléně. Jenže to dílo napsal kdysi, a jestli chce Virginii získat, musí námět zpracovat znovu, a to rychle. Jak si s tím poradí? Celá inscenace je především o vztazích mezi muži a ženami,“ prozrazuje Helena Kebrtová a dodává: „Myslím, že diváci budou mít z tohoto představení velký zážitek, zrakový a sluchový především. Scénografii tvoří velký mělký bazének a zadní horizonty, na které se budou promítat vodní odrazy. Hudební doprovod obstarává naživo Miloslav Študent, přední český hráč na barokní strunné nástroje, v Magdaléně hraje především na impozantní arciloutnu.“

Premiéra tohoto spektakulárního představení je naplánována na 12. prosince ve VILE Štvanice. Další reprízy budou moci diváci vidět až v lednu.

MAGDALÉNA LASCIVNÍ A KAJÍCNÁ
Chlípně zbožné oratorium na vodní ploše.

Režie: Petr Hašek
Scéna a kostýmy: J. Nejedlá, 
Dramaturgie: H. Kebrtová, 
Hudba: D. Hlaváč
Hrají: A. Pospíšil, A. Bazalová, E. Burešová, C. Eftimiadisová, M. Bohadlo, J. Březina, M. Prokešová, S. Jindráková, T. Sedláčková a M. Študent

Premiéra 12. prosince od 20 h ve VILE Štvanice