Veronika Žilková, Kristýna Freiová a Kateřina Kristelová s dcerami  ve Vodním světě

Veronika Žilková, Kristýna Freiová a Kateřina Kristelová s dcerami ve Vodním světě

Veronika Žilková, Kristýna Freiová a Kateřina Kristelová s dcerami ve Vodním světě

Veronika Žilková, Kristýna Freiová a Kateřina Kristelová s dcerami otevřely Vodní svět v Parku Mirakulum


Unikátní labyrint vodních atrakcí v Mirakulu měl sice hned tři půvabné kmotry, avšak přestřižení pásky se chopil manžel jedné z nich – ministr obrany Martin Stropnický. Veronika Žilková (seriál Všechny moje lásky) dokonce přivezla na slavnostní zahájení jejich dceru Kordulu až z koňského tábora i s jejími spolutáborníky. Otevření moderoval Tomáš Fíla a osobnosti se stihly svézt také parní úzkokolejkou do blízkého Tankodromu.

Zlatým hřebem letošní sezony bylo právě zprovoznění nové, všemi očekávané atrakce – Vodního světa. Na jeho realizaci pracoval tým kolem Parku Mirakulum přes dva roky. I to potvrzuje náročnost celé stavby, ve které je voda poháněna a rozváděna technologiemi vyrobenými přímo na míru Mirakulu. Prima ZOOM je mediálním partnerem samých zajímavých projektů. Velký zájem byl také o autogramiádu Veroniky Žilkové.

Ve Vodním světě získalo Mirakulum výlučný, originální a vpravdě unikátní venkovní komplex se systémem potoků, potůčků, koryt. Jeho základem je vodopád, který napájí jezírko. Najdete zde padající, stříkající i tekoucí vodu. Nerovný povrch evokuje průtok vody krajinou. Děti mohou určovat a měnit směr toku vody. Jsou zde stavidla, čerpadla, mlýnky. Nepřehlédnutelné jsou nerezové prvky, které také slouží ke hře s vodou.

Samotná soustava jezírek, koryt, vodních cest a různých vodních atrakcí, kde všude něco proudí, kape, stříká a žbluňká – to je pro děti nekonečná studnice podnětů, inspirace a možnosti sledovat a poznávat vodu v její rozmanitosti. Protože vše, co se točí, stříká nebo mění intenzitu či směr svého průtoku, je pro děti neobyčejně přitažlivé. Ve většině případů jde o naprosté originály a prototypy.

Na celou stavbu Vodního světa bylo zapotřebí zhruba 1000 tun betonového recyklátu, který se použil na vysypání základového lože pod betony. Veškeré další stavební práce byly spojeny s betonem, kterého bylo použito celkem 850 tun, dalším důležitým komponentem byl přírodní kámen, toho bylo k obložení Vodního světa třeba více než 300 tun.