Velikonoční program vystřídá v ČT Blaník

Velikonoční program vystřídá v ČT Blaník

Velikonoční program vystřídá v ČT Blaník

Velikonoční program vystřídá v České televizi Blaník

Přímý přenos cen Thálie, série pořadů o světské i liturgické tradici, požehnání papeže, ale i narozeniny Zdeňka Svěráka budou součástí svátečního velikonočního vysílání České televize.

 Akumulator_

„Po loňských velikonočních svátcích, které jsme ve vysílání České televize věnovali tvorbě Miloše Formana, vzdáme letos hold dílu Zdenka Svěráka, který oslaví osmdesáté narozeniny,“ říká programový ředitel České televize Milan Fridrich a dodává: „Do programu jsme tak zařadili mix pořadů, které zahrnují nejoblíbenější filmy, jako je Kolja, Vesničko má středisková nebo Akumulátor, dokumentární či publicistické portréty i legendární hry Divadla Járy Cimrmana, včetně inscenací Blaník či České nebe, které bude nabízet ČT2. Celkem jde o šestnáct různých titulů spojených s osobností Zdenka Svěráka.“

O Velikonocích oslaví Česká televize i úspěchy tuzemského divadelního umění. Přímý přenos cen Thálie 2015 z pražského Národního divadla nabídne ČT1 v sobotu 26. března. O den později je na druhém programu naplánován další přímý přenos, tradiční požehnání papeže Františka Urbi et Orbi, které odvysílá ČT2 v neděli 27. 3. od 11:55.

 Vesničko má středisková

Rovněž ČT art nabídne premiérový program. Ondřej Havelka a jeho orchestr Melody Makers oslaví dvacet let na scéně premiérou koncertu z pražské Lucerny, Filhamonie Brno společně se světově proslulým hráčem na bicí nástroje Colinem Curriem připomene Stravinského Svěcení jara a housloví virtuosové se setkají na jednom pódiu Smetanovy síně Obecního domu v Praze.

Pro děti připravila Česká televize vedle pohádkového programu na ČT :D i oblíbený virtuální kalendář, který bude na stránkách www.decko.cz od Květné neděle do Letnic každý den přinášet nové hry i informace o oslavách vánočních svátků. „Cílem našeho interaktivního projektu je představit dětem světské velikonoční zvyky i křesťanskou podstatu svátků a jejich prolnutí do naší kultury, do hudebních a výtvarných děl,“ popisuje vedoucí dětského portálu České televize Štěpánka Sunková.