Vánoční snění u herců z Krejzových

Vánoční snění u herců z Krejzových

Vánoční snění u herců z Krejzových

Vánoce jsou nejoblíbenější svátky v roce, a jak je prožívají hvězdy seriálu Krejzovi? Tradičně, v kruhu těch nejbližších, a hlavně bez práce. Jak to u nich doma na Štědrý den vypadá, se pochlubili Markéta Plánková, Ivana Korolová, Kristýna Kociánová, Michal Novotný i Oldřich Navrátil, který se v roli Jana Krejzy poprvé na obrazovce objeví už 15. ledna.
Oldřich Navrátil coby nová hlava rodiny Krejzových po Václavu Postráneckém, seriálový Jan Krejza, má vánoční svátky rád a chce je prožívat hlavně v klidu. „Miluju pohodu, klid, dobré jídlo, není žádná práce, všechno zvolní, to je na Vánocích to nejkrásnější.“ S dárky už to má herec trochu složitější. Raději je dává, než dostává. „Užívám si radost toho obdarovaného.“ To seriálová dcera Bára – Markéta Plánková – do vánočních příprav zapojuje celou rodinu. „Ráno s dcerami zdobím stromeček a manžel Daniel chystá výbornou štědrovečerní polévku.“ Když je vše přichystané, v klidu a s očekáváním usednou k prostřenému stolu. „Večer se krásně ustrojíme a po večeři hrajeme koledy. Nesmí chybět cukroví, které peču, rohlíčky, linecké slepované, dortíčky s čokoládou, pusinky, kokosky, perníčky. Bože můj, to zase pěkně přiberu, ale co, jsou přece Vánoce!“ dodává herečka s úsměvem.
Michal Novotný zatím vlastní děti němá, takže rád tráví svátky s rodiči a bratrem. „Jako každý rok se snažím být v klidu a s rodinou. K večeři si dáme kapra i řízek, na sladké moc nejsem, takže s cukrovím nejsem velký kamarád. Taky navštěvujeme rodinu a přátele a v klidu si užívám volna, které mám.“ 

Jedinou výjimkou z Krejzovic seriálu je Kristýna Kociánová coby ambiciózní moderátorka Sabina. Ta Štědrý den prožije mimo domov. „Co druhý rok jezdíme s rodiči a sestrou na hory, letos padla řada na Alpy, takže zažijeme rakouskou vánoční hostinu. Každým rokem se rozrůstáme, letos jedeme i s neteří, které je rok a půl. Odjíždíme už 21. prosince a necháme se hýčkat – všichni se o nás budou starat. Vždy vozím s sebou cukroví, které napeču, a jako dárek máme ty hory. Příští rok se zase sejdeme u rodičů a zažijeme ty typické Vánoce,“ prozrazuje Kristýna, která všem přeje klidné a krásné Vánoce. K přání se přidává i Danka Krejzová v podání Ivany Korolové a ta nejraději tráví svátky doma u rodiny v Pardubicích. „Vracím se do dětských let, obejdeme všechny tety, babičku s dědou a rozdáváme si dárky. Kdysi jsme se snažili dodržet tradici v podobě kapra k večeři, ale nikdo ho nechtěl zabít, tak se pouštěl zpátky do vody. Pak jsem zjistila, že se to nemá, takže od té doby už to neděláme. Jíme lososa, cukroví, které peču, a se všemi si dopřáváme pohodu a taky nějakou tu skleničku,“ prozrazuje herečka, jak tráví svátky a dodává, že už se na diváky těší v lednu, kdy se Krejzovi opět vrátí na obrazovku.