Vánoční pečení v klidu a pohodě s výrobky Concept

Vánoční pečení v klidu a pohodě s výrobky Concept

Vánoční pečení v klidu a pohodě s výrobky Concept

Čas letí jako voda a než se nadějete, jsou tu opět Vánoce. Nejkrásnější svátky roku, doba romantických procházek v zasněžené přírodě, ale také doba kdy nejedna žena tráví spoustu času v kuchyni pečením cukroví, tradiční vánočky a vůbec přípravou spousty dobrot pro sváteční stůl. Aby šlo při předvánočním chystání všechno rychle a hladce, vyplatí se mít v kuchyni moderní kuchyňské asistenty. A česká značka Concept má v tomto směru rozhodně co nabídnout.

Kuchyňský planetární robot MOMENTO RM5000

Zvládne různé druhy těst, včetně třených a kynutých, a to díky sadě metel, motoru s příkonem 650 W, šesti rychlostmi provozu a s funkcí PULSE. To vše s důmyslnou moderní technologií planetárního míchání, díky níž už nebudete muset přerušovat chod robotu a stírat těsto ze stěn mísy. Metla se totiž otáčí nejen kolem své osy, ale i kolem obvodu mísy, takže suroviny jsou kvalitněji promíchány a skvěle připraveny pro další zpracování.

A-metla je určena na třená těsta a krémy. Je opatřena gumovou stěrkou, která během míchání stírá hmotu i ze stěn nádoby a ještě lépe tak suroviny promíchá. Balónová metla skvěle vyšlehá nejen šlehačku nebo krém, ale například i 4 bílky do pevného sněhu a to během pouhé minuty. Hnětací metla zase pohodlně zpracuje až 1,1 kg kynutého těsta na buchty či vánočku.

Tento praktický robot se ovšem nehodí jen na pečení. Má také mlýnek na maso se třemi výměnnými nástavci pro různou hrubost mletí, mixér se skleněnou tepluvzdornou nádobou o objemu 1,5 l s dokonale těsnícím víkem a sadu struhadel. Kromě standardní 4litrové nerezové mísy s víkem, které zaručí, že suroviny při zpracovávání zůstanou na svém místě, patří k jeho základnímu příslušenství i stejně velká mísa plastová. K robotu dostanete jako dárek kuchařku se spoustou inspirativních receptů. Cena: 5.999 korun.

 

Digitální kuchyňské váhy s funkcí hodin, minutky a budíku VK5710, VK5711 a VK5712

Zvážíte na nich vše, co budete potřebovat, a to až do neuvěřitelných 15 kilo. Mají 4 jednotky vážení – g/kg/oz/lb, odvažují po 1 gramu a funkce Tara, neboli dovažování, je pro ně samozřejmostí. Navíc hladký povrch je nejen elegantní a odolný, ale snadno se i udržuje a čistí. Váhy jsou vybaveny LCD displejem, snadno se ovládají pomocí dotykových tlačítek a po použití se sami vypnou.  A když je zrovna nebudete využívat k vážení, poslouží díky funkci hodin, minutky a budíku skvěle také jako designové hodiny do kuchyně. Jsou k dostání v nerezovém (VK5710), bílém (VK5711) a černém (VK5712) provedení. Cena: 399 korun.

Elektrický ruční šlehač SR3380

Vmžiku se stane nepostradatelným pomocníkem, kterého už nepustíte z ruky. A to nejen o Vánocích. Jeho šlehací metly a hnětací háky jsou totiž delší než normálně, takže se s nimi pohodlně dostanete do všech vysokých mís. Šlehačku, krémy, žloutkovou pěnu, řídké těsto, ale i těsto třené, kynuté nebo perníkové s ním připravíte velmi snadno.  Šlehač má 5 rychlostí, 400 W silný motor a tlačítko pro pohodlné vyjmutí metel. Rozhodně ale zaujme také designem, který je nejen krásný, ale také ergonomický. Cena: 999 korun.

 

9+1 multifunkční hrnec CK9090 s formou na bábovku

Multifunkční hrnec obohatí vánoční stůl nejen o fantastickou bábovku, na kterou má přímo určenou formu a hravě ji zvládne za 50 minut, ale i o čokoládové fondue nebo grilovanou rybu. Kromě již zmíněné formy na bábovku má totiž tento hrnec i speciální vnitřní nádobu na vaření z nepřilnavého keramického povrchu, která umožňuje připravit jídlo jen s minimálním množstvím tuku a bez rizika připálení. Jeho maximální kapacita je 4 litry a teplotu lze nastavit od 80 do 240 °C. Zvládne vaření, dušení, smažení, pečení, vaření v páře, fritování nebo pomalé vaření a zastane i práci přenosného grilu. Cena: 2.999 korun.

Tyčový mixér TM4735 s chopperem, šlehací metlou, mixovací nádobou a stojánkem

Má 12 rychlostí a díky širokému příslušenství z něj rychle bude šikovný parťák do každé situaci. Balónová metla našlehá sníh z bílků, šlehačku, lehký krém nebo žloutky do piškotu. Nástavec s nerezovým nožem zase v mžiku vykouzlí jakoukoli krémovou polévku, pomůže s přípravou té nejhladší omáčky na světě, vyrobí koktejl nebo naseká led. V chopperu je možné sekat bylinky nebo ořechy, ale umí být nápomocný i při přípravě nádivky, pomazánky nebo pyré. Tyčový mixér má tlačítko TURBO a PULSE, plynulou regulaci otáček či extra tichý chod a jeho součástí je i stojánek, takže budete vždy mít všechno po ruce. Cena: 1.399 korun.

 

Nerezová pekárna PC5060

Kromě vůně cukroví patří k Vánocům určitě i vůně čerstvého domácího pečiva a právě s jeho přípravou ochotně pomůže tahle nerezová pekárna. Jejích 12 programů umí plně automaticky upéct nejen nejrůznější druhy chleba, včetně například bezlepkového nebo ovocného, ale i připravit 900 a 1125 gramů těsta pro nejrůznější ovocné koláče, buchty nebo moučníky. Díky speciální nástavbě a formám dokonce umožní i pečení baget francouzského typu. Má vnitřní vyjímatelnou nepřilnavou formu, kterou lze umýt v myčce, a praktické je i velké okénko, kterým lze pozorovat dění uvnitř. Program umožňuje i výrobu džemů, zavařenin a kompotů, takže takový pomocník se bude hodit opravdu po celý rok. Cena: 2.899 korun.

Vaflovač VF3040

Pokud si chcete klasické české Vánoce osvěžit světovým závanem, můžete vyzkoušet třeba vafle. Belgická pochoutka, bez které si v její domovině neumí adventní trhy ani představit, se hodí jako svačina, originální snídaně i lehká večeře. Vaflovač od Conceptu má keramické plotýnky, díky kterým snadno vykouzlíte lehké, křupavé a sametově vláčné překvapení ve sladké, ovocné i slané variantě. To vše navíc téměř bez tuku. Přístroj má kontrolku provozu a nahřátí, bezpečné studené držadlo a také prostor pro uložení kabelu. Cena: 699 korun.

Více o produktech na www.my-concept.cz

O značce Concept

Společnost Jindřich Valenta – Concept a její značka Concept se řadí mezi přední výrobce a dodavatele domácích elektrospotřebičů v České republice, na Slovensku a v Polsku. Hlavními prioritami této české značky jsou vysoká technická kvalita produktů, moderní design a rychlý servis. Díky dlouhodobým odborným zkušenostem vyvinula společnost Jindřich Valenta – Concept vlastní komplexní soubor pravidel, tzv. Concept Quality Control System, dohlížející na vysokou kvalitu všech produktů.