Vánoce psíma očima: chutné, zdravé a voňavé

Vánoce psíma očima: chutné, zdravé a voňavé

Vánoce psíma očima: chutné, zdravé a voňavé

Vánoce psíma očima: chutné, zdravé a voňavé

Vánoční pohoda u stromečku a přemíra dobrot láká i naše čtyřnohé mazlíčky. Oni však na rozdíl od nás nevědí, že některé laskominy jsou pro ně škodlivé. Abyste předešli zdravotním komplikacím, je třeba držet se osvědčených rad a zásad, které shrnuje výživářská specialistka značky Fitmin Adéla Palacká.
V průběhu vánočních svátků je více než kdy jindy těžké odolat psím očím, které neustále loudí nějakou tu pochoutku. Právě kvůli lásce ke svému psímu mazlíčkovi však berte ohled na jeho zdravé trávení a vyhněte se prohřeškům v jeho stravovacím režimu. Mezi nejčastější patří tyto:

1. Cukroví a jiným sladkým pochutinám se vyhněte

Cukroví k vánočním svátkům prostě patří, nicméně to rozhodně není vhodná pochoutka pro vašeho pejska. A to nejen díky většímu množství cukru, který je pro psa nevhodný jak z hlediska zdravotního stavu, tak z hlediska nadměrného příjmu energie, se kterým jde ruku v ruce přibývání na váze a následná obezita. Dále je při výrobě cukroví často použita čokoláda/kakao, které zvíře nedokáže dobře odbourat, a ve svém důsledku mohou ohrozit funkčnost slinivky či ovlivnit srdeční rytmus.

2. Hlavně nesolit, nekořenit a nesmažit prosím

Vánoční stoly se prohýbají nejen se sladkým, ale i se spoustou pečených či smažených jídel. Kromě toho, že jsou tato jídla často kořeněná a ve větším množství by pejskovi mohla způsobit nemalý problém (potíže s ledvinami, poškození mozku aj.), tak i způsob úpravy je velkým náporem na slinivku.

3. Zbylé vaječné bílky z pečení cukroví

Při pečení občas zbývají syrové vaječné bílky, a pokud zrovna nezaděláváte na pusinky, naskytne se otázka co s nimi. Rozhodně je nelijte do psí misky. Syrové vaječné bílky jsou totiž samy o sobě pro psy nevhodné, obsahují látku avidin, který zapříčiňuje úbytek vitaminu B v těle psa. Řešením je tepelná úprava, je však i v tomto případě nutné uvažovat o množství bílků v souvislosti s hmotností a velikostí plemene vašeho psa.

4. Přilepšování od stolu

I přesto, že jsou Vánoce, tak i jedna výjimka může způsobit zlozvyk, který pak budete horko těžko odbourávat. Pokud tedy máte pejska naučeného na krmení z misky a doposud neví, co je to žebrat, udělejte těch pár kroků ještě předtím, než zasednete hromadně ke štědrovečernímu stolu, a dopřejte svému čtyřnohému příteli sváteční večeři z jeho misky.

Váš pejsek bude mít jistě radost, když si pod stromečkem vyčmuchá voňavou psí dobrotu, a tak ho můžete potěšit granulkami, pamlsky, nebo třeba výživovými doplňky Fitmin. Odměnou vám budou šťastné jiskřičky v jeho očích.

Výhodný balíček

Při zakoupení 15 kg balení krmiva Fitmin FOR LiFE získáte v prosinci bonus v podobě prémiového produktu pro psy. Celkem půjde o 2 500 ks výborných a chutných prémiových konzerv MyLord (hovězí, krůtí, dršťky), 500 ks výživových doplňků na ochranu kloubů pro psy Fitmin FOR LiFE dog Klouby, 5 000 ks funkčních pochoutek pro psy 3in1 (jehněčí – pro citlivé psy, kuřecí – pro psy žijící ve městech, králičí – pro aktivní psy) a 3 000 ks výživových doplňků pro krásný a hebký kožich Fitmin Srst.
 

Pro zábavu

Poloměkká přírodní pochoutka Fitmin For Life Well Done Sea Food z ryb a zeleniny ve tvaru oblíbených mořských plodů je vhodná pro psy všech plemen. Díky obsahu omega 3 a 6 mastných kyselin prospívá psí srsti, obsahuje také vápník pro pevnost kostí a růst zubů a zároveň je zcela bez obsahu obilnin. Doporučená maloobchodní cena Fitmin For Life Well Done Sea Food je 255 Kč vč. DPH za 500g balení.

 pro zábavu

Na podporu trávení

Výživový doplněk Fitmin Gastro pomáhá při trávení, zklidňuje podrážděnou žaludeční a střevní sliznici, napomáhá při vylučování trávicích šťáv a obnovuje narušenou bakteriální rovnováhu ve střevě. Doporučená maloobchodní cena Fitmin Gastro je 189 Kč vč. DPH.

Fitmin Gastro je 189 Kč
 

Podrobnější informace o krmivech a pamlscích značky Fitmin najdete na www.fitmin.cz, kde je uveden také seznam prodejců. Návštěvníci si zde mohou krmivo nejen pro psy objednat i přímo z e-shopu Fitmin.