Vanessa-Mae chce mít v Praze, Brně a Ostravě studio v prezidentském apartmá

Vanessa-Mae chce mít v Praze, Brně a Ostravě studio v prezidentském apartmá

Vanessa-Mae chce mít v Praze, Brně a Ostravě studio v prezidentském apartmá

Světoznámá houslistka Vanessa-Mae bude v říjnu koncertovat třikrát v České republice. Po pěti letech, kdy společně s tenorem Josém Carrerasem vyprodala a nadchla O2 arenu, se do ní 17. října 2019 vrátí. O dva dny dříve 15. října 2019 předvede stejnou show v Ostravar Aréně a 16. října dorazí ještě do brněnské DRFG Areny. Týmu, který připravuje její české koncerty, nadělala pořádné starosti. Shánějí letenku pro jejího psa a hotel, v jehož prezidentském apartmá by mohla mít nahrávací studio. V hotelu chce umělkyně zkoušet a natáčet. Kromě Vanessy s ní na všechny tři zastávky dorazí i její doprovodný český smyčcový orchestr a osm vokalistů. Publiku představí společně to nejlepší ze své hudební kariéry. Hudební dojem umocní i vizuální show a stage ve tvaru srdce, na které se hudebnice sama podílí. Vstupenky na pražský koncert jsou v předprodeji v síti Ticketportal, lístky na Ostravu a Brno pak v síti TicketLIVE.

Houslistka přiletí s šestičlenným týmem. Cestuje pod svým občanským jménem Vanessa-Mae Nicholson a kromě letenek pro její kolegy musí pořádající firma najít takovou leteckou společnost, která povolí na palubě letadla přímo v kabině pro cestující přítomnost malého pejska. „Někdo se na to může dívat jako na hvězdné manýry. My, co jsme v branži víme, že to jsou jen legální požadavky profesionální umělkyně. Představte si, že jste na světovém turné 2 roky. Musíte si připravit detailně program a vše, i ty největší drobnosti, zanést do smlouvy. Od Vanessy se vyžaduje profesionální výkon, a proto se musí cítit pokud možno dobře,“ popisuje promotér koncertu Dalin Vajčner.

S tím podle něj souvisí i její požadavek na teplotu v hokejových halách, kde vystupuje nebo prezidentské apartmá v hotelu, do kterého si houslistka nadiktovala vybavení profesionálního nahrávacího studia. „V hotelu chce také zkoušet, takže díky sehrávání s muzikanty bude mít celý hotel pěkný koncert. Ale to žertuji. Hotelové pokoje totiž bývají dobře utlumené,“ dodává Vajčner.

Svými fúzemi klasické a populární hudby oslňuje Vannesa-Mae publikum po celém světě. Díky nesmírné popularitě prodala přes 10 milionů desek ve více jak 100 zemích světa. Už v deseti vystupovala s Londýnskou filharmonií. Od šestnácti let míchá styly a nabízí je s roztomilým úsměvem a šarmem. Díky Vanesse Mae mohly miliony fanoušků MTV objevit např. Bachovy fugy.

Vannesa-Mae, kterou prestižní časopis People zařadil mezi padesátku nejkrásnějších lidí planety, patří k nejúspěšnějším britským umělcům, ale věnuje se i sportu. Jako lyžařka reprezentovala Thajsko na olympijských hrách v Soči.