Valentýnský přípitek lehký jako dotek motýlích křídel

Valentýnský přípitek lehký jako dotek motýlích křídel

Valentýnský přípitek lehký jako dotek motýlích křídel

Valentýnský přípitek lehký jako dotek motýlích křídel

Jste zamilovaní tak, že máte pocit, že vám v břiše samou láskou poletují motýli? Potom zajisté plánujete oslavit svátek svatého Valentýna. Ukažte partnerovi či partnerce lásku a dopřejte si společně lehce nevšední zážitek s romantickým přípitkem Vínem Motýl rosé.

Víno Motýl rosé

Suché víno zaujme svěží růžovou barvou, která je podtržena jemnou vůní s tóny malin, ostružin a třešní. Lehká ovocná chuť s pikantní kyselinkou potěší muže i ženy. Pokud budete chystat pro drahou polovičku také romantickou večeři, kombinujete růžové víno se zeleninovými saláty, grilovaným bílým masem či zeleninou.


Doporučená cena: 89 Kč

Tip na valentýnský vinný koktejl

Pokud máte chuť experimentovat a třeba i zavzpomínat na léto, připravte si svěží růžový koktejl na bázi vína. „Růžová vína i koktejly z nich připravené jsou v Česku stále oblíbenější. Nejenže mají méně alkoholu, což může být obzvlášť při romantických večerech výhodou, ale navíc zachutnají i těm, kteří si ve víně až tak nelibují,“ říká trojnásobný držitel ocenění Sommeliér roku David Král.

Valentýnské jahodové Mojito

Tento svěží a ovocný šumivý koktejl je ideální pro každou příležitost. V případě valentýnského večera se nejlépe hodí ve spojení s jahodami, které jsou známým afrodiziakem. Lze jej však připravit také s melounem nebo brusinkami.


Ingredience:

• 2 plátky limety

• 1 velká nebo 2 malé jahody nakrájené na kostičky

• 6 čerstvých listů máty

• 1 čajová lžička sirupu agáve

• 1/2 šálku dobře vychlazeného Víno Motýl rosé

• 1/4 šálku dobře vychlazené perlivé vody

• Led

Postup:

Do vysoké sklenice vložte limetu, jahody, mátu a agáve a jemně promíchejte. Přidejte růžové víno, sodu a led a opět promíchejte. Dozdobte jahodou, mátou a podávejte s brčkem.