V Zoo Praha proběhla oslava 85. výročí jejího založení

V Zoo Praha proběhla oslava 85. výročí jejího založení

V Zoo Praha proběhla oslava 85. výročí jejího založení

V Zoo Praha proběhla oslava 85. výročí jejího otevření

V Zoo Praha proběhly ve středu 28. září jubilejní oslavy k 85. výročí jejího otevření. Hlavním bodem programu byly křtiny mláděte žirafy a hrabáče. O hudební produkci se postarala skupina Sestry Havelkovy a formace Kašpárek v rohlíku, velkým lákadlem pro návštěvníky bylo také odhalení instalací z filmu Cesta do pravěku. Celým programem se prolínala atmosféra 30. let 20. století. Zaměstnanci zoo byli oblečeni do dobových kostýmů a v areálu mohli návštěvníci obdivovat historická vozidla. Na závěr oslav se uskutečnila vernisáž retrospektivní výstavy fotografií „Neznámá zoo“.

Kmotrou malé Nyoty se stala také náměstkyně primátorky prof. Ing. Eva      Kislingerová, CSc. Foto: Václav Šilha, Zoo Praha  

Křest žirafí a hrabáčí samičky proběhl od 12.15 u pavilonu Africký dům. Mládě žirafy dostalo jméno Anna a jejím kmotrem se stal mimo jiné i olympijský medailista Ondřej Synek. O jméně mláděte hrabáče se rozhodlo v online hlasování, samička byla pojmenována Nyota a jedním z jejích kmotrů se stal olympionik Petr Koukal.

Všichni návštěvnici Zoo Praha mohli dnes také zažít svoji Cestu do pravěku a vyfotit se s pravěkými zvířaty. Celkem bylo v Zoo Praha ve spolupráci s Muzeem Karla Zemana umístěno šest instalací, díky kterým mohou návštěvníci vstoupit do kulis kultovního filmu. Slavnostního odhalení instalací se zúčastnil také pan Josef Lukáš, někdejší dětský herec z filmu Cesta do pravěku.

Součástí jubilejní oslavy byla i vernisáž výstavy „Neznámá zoo“. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha  

Hlavní program oslavy zakončila vernisáž výstavy fotografií mapujících historii Zoo Praha, „Neznámá zoo“, která byla slavnostně otevřena v Galerii Gočár.