V září do školy – zařizujeme pokojíček pro školáka

V září do školy – zařizujeme pokojíček pro školáka

V září do školy – zařizujeme pokojíček pro školáka

Školní rok už pomalu klepe na dveře a rodiče budoucích prvňáčků mají nejvyšší čas na to, aby přizpůsobili pokojíček, který dosud sloužil zejména dětským hrám, pro učení a rozvoj dítěte. Pro holky i kluky bývá dětský pokoj jejich „královstvím“, a tak bychom jim měli vytvořit útulný prostor, který zároveň plní veškeré požadované funkce. V pokoji by tak měl být prostor pro odpočinek i místo na hraní a učení.

Už při výběru nábytku bychom však měli přemýšlet nad tím, že potřeby dětí se v průběhu let mění a s tím i požadavky na vybavení pokoje. „Nábytek v dětském pokoji se průměrně mění každých šest let, a proto je vhodné volit rostoucí nábytek nebo variabilní systémy, které nabízí širokou škálu možností a jednotlivé kusy lze obměňovat podle potřeby,“ uvádí Andrea Štěpánová, marketingová specialistka společnosti ASKO-NÁBYTEK.Často se rodiče při zařizování dětského pokoje snaží o nadčasové vybavení, které dětem dlouho vydrží. Není to však na místě – dítě daleko více ocení prostor, který bude vybaven úměrně jeho věku a osobnosti. Proto jsou stále populárnější již zmiňované variabilní systémy. Pro miminko zvolíte přebalovací pult, dětskou postýlku a praktické skříně či komody. Do pokojíčku školáka však zařadíte spíše psací stůl a klasické jednolůžko. Díky těmto „chytrým“ systémům tak můžete vytvořit pro vaši ratolest prostor přímo na míru. Děti mají v tomto věku už určitý styl a názor, a tak si je můžete přizvat jako poradce pro výběru barev a doplňků a vytvořit z obyčejného dětského pokoje království malé princezny nebo udatného rytíře.

Variabilní systém Cariba

Systém nábytku Cariba je pro dětské pokoje jako stvořený. Řada obsahuje vše od přebalovacího pultu až po PC stůl, takže můžete vybavení v průběhu času obměňovat a pokojíček tak doslova poroste s dětmi. Co se týče designu, je na výběr populární kombinace bílé barvy s dubem san remo či neotřelá kombinace bílé a grafitově šedé.

Variabilní systém Mega

Systém Mega se těší velké oblibě, a to zejména díky opravdu velké nabídce jednotlivých kusů nábytku. Nemusíte jej však využít jen do dětského pokoje, ale skvěle se hodí i třeba do předsíně, pracovny nebo obývacího pokoje, takže je celý byt vybavený v jednom duchu. Na své si přijdou příznivci přírodních dekorů, jelikož tento systém nabízí například dub sonoma samotný nebo v kombinaci s bílou barvou či dlouhodobě velmi oblíbený buk.Variabilní systém Tex

Moderní kombinaci šedé barvy a bělené borovice nabízí systém nábytku Tex, který skvěle zapadne do dětských pokojů, ale i třeba do šatny. V kombinaci s výraznějšími barvami vytvoří útulný prostor, v němž bude příjemně malým dětem i dospívajícím studentům.