V novém českém filmu Pepa uvidíme v hlavní roli Michala Suchánka

V novém českém filmu Pepa uvidíme v hlavní roli Michala Suchánka

V novém českém filmu Pepa uvidíme v hlavní roli Michala Suchánka

Hořká komedie o tom, že ten pravý život někdy může začít až po smrti.

Michal Suchánek v hlavní roli muže, který se celý život snaží najít aspoň kapku štěstí, v novém českém filmu Pepa.

Hlavní hrdina Pepa (Michal Suchánek) od útlého věku čeká na to, až začne ten opravdový a šťastný život. Ve školce nebyl oblíbeným dítětem paní učitelky, ve škole s ním nikdo moc nekamarádil. Na gymnáziu patřil mezi vyložené outsidery. Dlouho mu trvalo, než se osamostatnil, našel si práci, ženu, založil rodinu. V současnosti pracuje jako obyčejný úředník, který žije se svou ženou Zdenou (Petra Špalková) a dospívající dcerkou Zdeničkou (Natálie Grossová). Každý týden chodí s manželkou hrát karty ke svému dobrému kamarádovi Tondovi (Filip Blažek) a jeho ženě Jarmile (Alice Bendová). Zdá se, že Pepovi nic nechybí a vede obyčejný, ale šťastný život jako celá řada jiných lidí. Možná ale, že to není život, o kterém snil. A možná, že ho čeká život úplně jiný.Film je komedie a o vtipné momenty v něm není nouze, ale má zároveň určitý hořký podtext. V hlavní roli Pepy se představuje Michal Suchánek. Co ho napadlo jako první, když četl scénář? „Napadlo mě, že častokrát uvažuju jako hlavní postava. I situace, které se kolem mně odehrávají, si doprovázím vlastními vnitřními komentáři, podobně jako je to v tomhle filmu. Jsem velmi často tímhle Pepou. I když, na rozdíl od něj, můžu mít spoustu přátel nebo kamarádů, jakmile se stane nějakej průser, prožiju si ho sám. Jen se svou hlavou. Kamarádi můžou nasměrovat, poradit, ale v těch rozhodujících okamžicích býváme stejně sami, se svými  nepřenositelnými pocity, stavy nebo rozhodnutími.“ vysvětluje Michal Suchánek.„Já hraju Pepovu manželku Zdenu, trochu vychytralou mršku, která si ho nabrnkne ze zištných důvodů. Pro mě je film o velké
m outsiderovi, průměrném chlapíkovi, který nikdy nebyl dostatečně pochopen ani milován a je neuvěřitelně sám přesto, že má rodinu,“ říká o roli Zdeny Petra Špalková.

Autorem scénáře a zároveň režisérem je Ján Novák, který prohlašuje, že z jeho osobního života není v tomto snímku nic. „Pokud člověk není statečný, může se cítit hodně sám. Jen ti statečnější mají kamarády, dokážou najít důvody, proč žijí tak, jak žijí. Dokáží manželce říct, že ji milují i po třiceti letech. Všichni se pohybujeme v určitých uzavřených kruzích a často z nich neumíme proniknout ven a být svobodní. A to se týká spousty lidí nejen ve městech, nejen v České republice, ale v celé Evropě.“Snímek vzniká ve společnosti  DonArt production a natáčí se v srpnu a září na různých místech v Kladně, Mělníku a Praze. Protože děj se odehrává v různých časových rovinách, diváci se v některých scénách přenesou do 70., 80. i 90. let, což znamenalo větší práci pro maskéry kostyméry. Různými proměnami prochází i Michal Suchánek, kterého v mladším věku hraje Vlastík Kaňka. V dalších rolích se objeví Kristýna Kociánová, Jakub Kohák, Anna Stropnická, Martin Pechlát, Marek Vašut ad., ve snímku si zahraje i  několik známých youtuberů. Hudbu k filmu složí Václav Noid Bárta.

Premiéru bude mít snímek v první polovině roku 2018.O filmu

Pepa

Režie: Ján Novák      

Scénář: Ján Novák a Jaroslav Sauer

Kamera: Antonín Chundela

Dramaturgie: Janek Uhrin

Hudba: Václav Noid Bárta

Hrají: Michal Suchánek, Petra Špalková, Alice Bendová, Filip Blažek, Jakub Kohák, Kristýna Kociánová, Anna Stropnická, Martin Pechlát, Natálie Grossová, Marek Vašut a další.

Producent: DonArt production

Kontakt: donart.cz