V Divadle Radka Brzobohatého v sobotu proběhla druhá premiéra hry Přelet nad kukaččím hnízdem

V Divadle Radka Brzobohatého v sobotu proběhla druhá premiéra hry Přelet nad kukaččím hnízdem

V Divadle Radka Brzobohatého v sobotu proběhla druhá premiéra hry Přelet nad kukaččím hnízdem

V Divadle Radka Brzobohatého v sobotu proběhla druhá premiéra hry podle bestselleru Dale Wassermana, Přelet nad kukaččím hnízde
V roli Mc Murphyho se představil Lukáš Burian, sestru Ratchedovou ztvárnila jeho partnerka, Anna Kulovaná.
Představení Přelet nad kukaččím hnízdem je další hrou Divadla Radka Brzobohatého z cyklu Přijďte na klasiku! Do konce roku divadlo odehraje toto představení také pro dvě nadace. 26.9. pro Nadaci Krása pomoci a 
4. 12. pro Nadační fond Pečovatel.

Nové představení podle stejnojmenného románu Kena Keseyho drží pevně danou linku a kromě činoherního ztvárnění má v sobě i abstraktní prvky, které umocní promyšlená scéna, hra se světly a hudební podkres o který se postaral Kuba Kubín. 

Dramatizace románu posbírala mnoho ocenění, včetně ceny Newyorské kritiky a Tony Award a hraje se s úspěchem po celém světě. Slávu pak dovršila filmová adaptace českým rodákem, Milošem Formanem, která získala pět Oscarů, za nejlepší film, herce, herečku, režii a scénář a nesmazatelně se zapsal do světového povědomí.

Přelet nad kukaččím hnízdem je strhujícím soubojem hrdosti a radosti ze života s absolutismem a tyranií. Věčně aktuální téma, kde jsou hranice a kdo je určuje. Boj jedince, temperamentního vyvrhele McMurphyho utíkajícího pod rouškou bláznovství před nápravným zařízením, se společností, nadvládou a hierarchií v podobě psychiatrické léčebny.

 Aby se vyhnul vězení, zvolil psychiatrickou léčebnu. Ale možná udělal tu největší chybu svého života...

Strhující příběh o souboji mezi manipulativní zdravotní sestrou a jejím nedobrovolným pacientem.

Režie: Lukáš Burian, Překlad: Lukáš Kárl, Hudba: Kuba Kubín, Kostýmy : Lucie Herejtová, Scéna: Matouš Škorpík.Hrají: Miroslav Hrabě/Lukáš Burian, Romana Goščíková/Anna Kulovaná, Petr Klimeš, Milan Enčev, Lukáš Malínek, Jindřich Žampa/Martin šnajdr, Karel Hábl/Antonín Hardt, Alžběta Fišerová/Barbora Kepková, Michal Roneš, Marek Helma.

 https://divadlorb.cz/repertoar/prelet-nad-kukaccim-hnizdem/

 https://divadlorb.cz