Užijte si neděli s celou rodinou na prima akci!

Užijte si neděli s celou rodinou na prima akci!

Užijte si neděli s celou rodinou na prima akci!

Služba rané péče slaví v České republice 25. výročí

Raná péče EDA, o. p. s. pořádá oslavy k 25. výročí existence profesionální služby rané péče v České republice. Oslavy vyvrcholí v neděli 31. května celodenním festivalem nazvaným „Den pro ranou péči“, který proběhne v parku Stromovka na Praze 7 u restaurace Šlechtovka. Rozkrojíme zde se zajímavými osobnostmi - herečkou Janou Plodkovou a zpěvačkou Juwanou Jenkins - narozeninový dort a popřejeme rané péči vše nejlepší do dalších let. Nad akcí převzal záštitu starosta Prahy 7 Mgr. Jan Čižinský.

foto: KIVA

Na festivalu se lidé budou moci blíže seznámit s prací poradkyň rané péče a jejich službami pro děti

a rodiče. Součástí akce bude možnost zdarma využít vyšetření zrakových funkcí dítěte, které provedou odbornice na tuto problematiku, jež jsou zároveň průkopnicemi rané péče v České republice. Pro ty, kteří si nejsou jistí, zda jejich dítě vidí přiměřeně svému věku, zda vidí stejně pravým i levým okem nebo jak vidí v prostoru, mají jedinečnou příležitost využít bezplatné konzultace právě v tento výjimečný den.

„Jsme velmi pyšní na to, že právě naše organizace, Raná péče EDA, má ve svém týmu poradkyně, které jsou zakladatelkami rané péče v České republice,“ říká ředitelka Rané péče EDA Petra Mžourková.

Kvalitní zábava nejen pro děti

Festival „Den pro ranou péči“ bude plný zábavy, a to nejen pro rodiny s dětmi. Program bude rozdělen na dvě části. Odpolední akce jsou určené pro rodiny s dětmi, ty se mohou těšit na divadelní představení, workshopy a hry. Akci zahájí soubor Buchty a loutky loutkovým představením pod názvem

Neposlušná kůzlátka. Na pódiu se účastníci akce budou moci podívat na ukázku práce s asistenčními psy. Na večer je připraven speciální program pro dospělé. O zábavu se postarají kapely jako Bombarďák, Biorchestr, United Heads, Květy a další hudebníci. Dnem budou provázet moderátorky Ester Kočičková a Simona Babčáková.

„Dnešní rok je pro nás obzvlášť výjimečný. K oslavám 25 let poskytování profesionální služby rané péče jsme obdrželi krásný dárek v podobě udělení značky SPOLEHLIVÁ veřejně prospěšná organizace, která je potvrzením kvality našich služeb,“ dodává ředitelka organizace Petra Mžourková.

 

Charitativní sbírka

Součástí programu bude slosování o ceny. Návštěvníci budou moci vyhrát vstupenky do kina BIO OKO, jazykový kurz od školy Channel Crossings, deskové hry od společnosti Piatnik, upomínkové předměty z obchodu SANU BABU, dárkový koš od společnosti EMCO, hudební CD od vydavatelství Polí5, knihy z nakladatelství Euromedia Group a mnoho dalších cen.

Účastníci mohou akci podpořit také dobrovolným příspěvkem, za který si budou moci vybrat upomínkový předmět nebo sladkosti, které vlastnoručně jako poděkování upekly naše klientské maminky.

Veškerý výtěžek půjde na služby poskytované neziskovou organizací Raná péče EDA, o. p. s.

Vstup na festival je zdarma. Na akci budou k dispozici bezbariérové toalety.