Úspěšný golfový podnikatel Alan Babický v projektu Jsem kým jsem!

Úspěšný golfový podnikatel Alan Babický v projektu Jsem kým jsem!

Úspěšný golfový podnikatel Alan Babický v projektu Jsem kým jsem!

Je považovaný za playboye, jehož pověst dosahuje té Giacoma Casanovy. Opak je přitom pravdou. Úspěšný golfový podnikatel Alan Babický žije klidným rodinným životem. Se svou partnerkou má tři krásné děti a nyní se dokonce stejně jako Karolína Plíšková a Michal Hrdlička zapojil do charitativního projektu Barbory Jelínková a Michaely Skuhravé Jsem kým jsem.

Díky vztahu s Lucii Borhyovou byl na titulních stránkách všech bulvárních deníků. I proto získal pověst milovníka krásných žen a nezkrotného playboye. Babický přitom žije klidným rodinným životem.

„Žil jsem s jednou partnerkou devět let, bez jediného excesu, pak jsme se v klidu a míru rozešli a ještě rok spolu bydleli. Následovalo pár let svobodného muže a následně jsem našel maminku svých dětí. To mi nezní nijak "skandálně", ne,“ ptá se Babický, podle kterého je jeho mediální obraz velmi zkreslený. Přesto otevřeně říká, že krásné ženy jsou inspirací nejen pro něj, ale pro většinu mužů. A ačkoliv přiznává, že se mediální pozornosti úmyslně vyhýbá, pro jednou udělal výjimku. A to kvůli charitativnímu projektu Jsem kým jsem. „Vyznávám pravidlo, že dávat žebrákům ryby nikam nevede. Jediná správná cesta je naučit je rybařit. Účel medvídka KicoNica hračkářství Imaginarium, který se stal oficiálním maskotem Nadace TV Nova je mi ale velmi blízký, protože rozvoj kvalit naších dětí je to nejdůležitější, čím se musíme zabývat. Proto bych rád, aby se výtěžek z dražbě mého trička poputoval na tento účel,“ prozradil Babický, i svým životním mottem, které si nechal napsat na tričko, ve kterém se bude fotit, sportovce nezapřel.

„Mám pár citátů, většinou z úst mých kamarádů, které rád používám, třeba: "začneme naplno a pak zrychlíme", ale můj vlastní a ten který jsem dal na tričko je"pocit vítězství ničím nenahradíš",“ vysvětlil. Nadšené ze spolupráce s Babickým je i produkční a fotografka projektu Jsem kým jsem Barbora Jelínková. „Za Alana jsem velmi ráda, že se do projektu přidal, poněvadž náš cíl bylo do projektu zapojit muže různých archetypů osobnosti a Alana z minulosti pamatuji jako velmi lví osobnost plnou specifického humoru. Známe se již dlouhá léta, takže to bylo takové příjemné setkání po letech. Na focení dorazil s nejstarší dcerou Miou, do které jsem se na první pohled zamilovala. Děti miluji a jsou to pro mě nejkrásnější focení a tak jsem byla šťastná, že vznikla tahle fotka téhle malé bytosti. a fotka Alana? Vznikla během několika pár minut. Žádné aranžování, stylizování, prostě vznikla během přátelského rozhovoru a byla to přesně ta ona, kde je to prostě Alan (smích).“

Dcerka Alana Babického

Podobně to vnímá i Michaela Skuhravá. „S Alanem se známe léta, ale nikdy jsme se nepotkali při pracovní příležitosti. Jsem sehraní, za ta léta jsem toho zažili mnohé, je to člověk mojí nátury. Mohu říci, že mne velmi překvapil, jaký je profesionál a myslím si, že jako osobnost naprosto zapadnul do celého projektu. Jeho motto "pocit vítězství ničím nenahradíš" je naprosto výstižné k jeho charakteru a hezky vystihnul název projektu "jsem, kým jsem, je to prostě on, jak ho již řadu let důvěrně znám,“ řekla modní návrhářka Michaela Skuhravá.

Celý projekt je založený i na velmi výjmečné myšlence, kterou celý projekt má, kdy si každá fotografovaná osobnost může zvolit cíl směrovaných peněz zcela individuálně. Tedy nikomu není určena žádná charitativní organizace, ale je možnost peníze věnovat komukoli, kde jsou třeba, dle uvážení zapojené osobnosti. Mají svoji volbu.

Zleva: Skuhravá, Babický, Jelínková.

Projekt Jsem kým jsem nebude ale pomáhat jenom nadacím, které si vyberou samotné tváře, jejich fotografie se budou na podzim dražit během slavnostního galavečera. Celých 10 procent z prodeje všech triček poputuje totiž na konto Nadačního fondu NEJEN SRDCEM, která podporuje nemocné, týrané a opuštěné pejsky za pomoci finančních příspěvků.