Únor v Luxoru

Únor v Luxoru

Únor v Luxoru

Únor v Luxoru - publicista Jaroslav V. Mareš, Král Šumavy, Zápisník alkoholičky, Radim Passer nebo kniha Vulvou porodní asistentky

Srdečně vás zveme na únorové akce, které jsme si pro vás připravili v Luxoru!

Jaroslav V. Mareš - Největší záhady české historie (STŘEDA 5. 2. od 17:00, PALÁC KNIH LUXOR)

Známý český publicista svým typickým reportážním způsobem odkrývá další záhady české historie. Té dávné – požár Národního divadla, vražda Jana Nepomuckého, i té nedávné – případ Jana Masaryka, UFO v Miličíně… Nechte se unést strhujícími případy, které autor obohatil o nově zjištěné skutečnosti!

Michaela Duffková - Zápisník alkoholičky – beseda a autogramiáda (STŘEDA 26. 2 od 17:00, PALÁC KNIH LUXOR)

„Poslední sklenička… dnes už popáté.“ Kniha podle blogu, který získal cenu Magnesia Litera. Michaela Duffková je mladá matka, která se rozhodla otevřeně promluvit o své závislosti na alkoholu i o složité léčbě. Chcete vědět, proč je tak těžké přiznat si problém s pitím? Proč není překážkou závislosti ani malé dítě? Co bylo autorce motivací k léčbě a jak vypadal první rok po ní?

Alžběta Samková - Vulvou porodní asistentky (ČTVRTEK 27. 2. od 16:00, PALÁC KNIH LUXOR)

Zkušená porodní asistentka a blogerka Alžběta Samková ví o rození dětí první i poslední. V knize s názvem Vulvou porodní asistentky předává ženám srozumitelným stylem rady, jak se připravit na porod, aby ho co nejlépe zvládly.

Ondřej Kavalír, Vojtěch Mašek a Karel Osoha - Návrat Krále Šumavy 2: Agent-chodec (ČTVRTEK 6. 2. od 18:00, PALÁC KNIH LUXOR)

Agent-chodec, druhý díl komiksové trilogie na motivy románového bestselleru Davida Jana Žáka Návrat Krále Šumavy, zachycuje přerod bývalého pohraničníka Josefa Hasila v legendárního Krále Šumavy. Knihu v Luxoru uvedou její autoři, scenáristé Ondřej Kavalír a Vojtěch Mašek, oceňovaný výtvarník Karel Osoha a jejich tajný host!

 

Radim Passer - 3 a ½ roku IV aneb Boží láska vítězí (ÚTERÝ 4. 2. od 17:00, PALÁC KNIH LUXOR)

Developer Radim Passer je jeden z nejúspěšnějších českých podnikatelů současnosti. V Paláci knih Luxor osobně představí čtvrtý díl své knihy 3 a ½ roku vyprávějící příběh jeho života. Kniha nese podtitul „aneb Boží láska vítězí“.

 

Polské Slezsko - křest turistického průvodce (ÚTERÝ 11. 2. od 16:00, PALÁC KNIH LUXOR)

Chcete se dozvědět více o polském Slezsku, jeho památkách i gastronomii? Turistického průvodce po regionu Slezska od Pavla Trojana pokřtíme v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí. Kmotrou knížky se stane jedinečná zpěvačka Ewa Farna a po křtu budete moci ochutnat speciality slezské kuchyně.

Mamma HELP – Lenka Pelánková - O mamince, která si ostříhala vlásky (ČTVRTEK 13. 2. od 16 hodin, PALÁC KNIH LUXOR)

Projekt Mamma HELP „Říct to dětem“ pomáhá ženám s rakovinou prsu mluvit s dětmi o jejich nemoci a jejím průběhu. Pohádka O mamince, která si ostříhala vlásky to samé říká příběhem. Knížku pokřtíme v Paláci knih Luxor a těšit se můžete na zajímavé hosty!

Ája Drahokoupilová - Moje první opravdová kuchařka (STŘEDA 26. 2 od 17:00, PALÁC KNIH LUXOR)

Ája Drahokoupilová je patnáctiletá nadšená kuchařka, která se v kuchyni pohybuje opravdu od dětství. Tuhle kuchařku sestavila speciálně pro ty, kteří s vařením a pečením teprve začínají. Svým čtenářům slibuje, že se z nich stanou králové a královny kuchyně! Knížku sympatické slečny pokřtí kuchařka Dita Pecháčková.