Udrzitelna moda: nakupujte s rozmyslem!

Udrzitelna moda: nakupujte s rozmyslem!

Udrzitelna moda: nakupujte s rozmyslem!

Nové zimní oblečení

Příjemně a pohodlně během chladného období – s udržitelnými bundami

 „Recyklace a redukce“ - zodpovědné myšlení nikdy nevyjde z módy. Pohodlné, odolné vůči jakémukoliv počasí a zároveň vyráběné udržitelně. Právě takové jsou nové bundy a kabáty Esprit, které jsou vyrobené z recyklovaných plastových lahví. Proč nevyužít nadbytečný odpad příjemně. Tento způsob výroby neubírá svrchníkům nic na pohodlí ani na funkčnosti. Bundy a kabáty jsou prošívané a zdobí je velké kapsy a vysoký límec, nebo kapuce.

Pánskou kolekci reprezentují zimě vlastní odstíny černé, tmavě zelené a barvy velbloudí srsti. Pánské bundy obsahují 89 % recyklovaných materiálů, což se rovná 17 PET lahvím. Bundy jsou vyplněny ze 75 % 3M Thinsulate – vnitřní podšívkou bez použití peří. Lepší izolační vlastnosti pak propůjčuje 15 plastových lahví na jednu bundu.

Dámskou kolekci zastupuje černá, karamelová a zelená. Svrchníky jsou vyráběny z REPREVE, tedy umělého vlákna, na jehož výrobu se využívá méně ropy, tvoří se méně skleníkových plynů a šetří se více přírodních zdrojů.

Vnější materiál svrchníků sestává z 89 % recyklovaného polyesteru a 11 % elastanu, na vnitřní výplň je použitý stejný materiál jako u pánské kolekce, tedy 75 % 3M Thinsulate.

Celkem bylo na výrobu kousků z kolekce podzim/zima zpracováno a zrecyklováno 1,3 milionu lahví.

Informace o použitých materiálech REPREVE®:

REPREVE® je přední, nejdůvěryhodnější značkové vlákno vyrobené z recyklovaných materiálů (včetně plastových lahví). www.esprit.com

Tato kolekce je k dispozici od října 2019 na www.esprit.com, stejně jako ve vybraných Esprit prodejnách.

O společnosti ESPRIT

Poháněni vizí o pozitivitě, založili Susie a Doug Tompkins v roce 1968 v Kalifornii značku Esprit. Vývoj a filozofii značky ovlivnil revolucionářský duch 60. let – vždy oslavovat opravdové lidi, pospolitost a držet se hesla „Chceme, abyste se cítili a vypadali dobře.“ Úspěch značky Esprit spočívá na dvou pilířích: poskytovat každodenní radost skrze dobře padnoucí, kvalitní módu a zároveň zůstat oddaný hodnotám, jako je udržitelnost, rovnost a svoboda výběru. Ku příkladu v 90. letech, dávno předtím, než začala být v módě “eko móda”, Esprit uvedl svoji první eko kolekci vyrobenou ze 100% organické bavlny a místo modelek vybral do kampaně reálné lidi.

V tomto duchu pokračuje Esprit po celou dobu své existence. Aktuálně má zastoupení ve 40 státech světa. Centrála Esprit je v Německu a Šanghaji.

Esprit – vypadat skvěle, vsadit na jednoduchost a pohodlí. Každý den.


ESPRIT BETTER DENIM

5 FAKT, KTERÁ POTŘEBUJETE ZNÁT

6 % Esprit denimu je vyrobeno z lyocellu (udržitelné celulózové vlákno vyrobené zvlákňováním v rozpouštědle).

25 % polyesterových vláken v našem denimu je recyklovatelných a 7 % Esprit denimu je vyráběno z recyklovaných materiálů.

32 % Esprit denimu obsahuje organickou bavlnu.

66 % Esprit denimu je označeno jako „low impact“, tzn. s nízkým vlivem na životní prostředí. A to z důvodu, že zanechává malou ekologickou stopu z hlediska spotřeby vody, energie a chemikálií.

Do roku 2021 bude 50 % Esprit denimu hodnoceno jako „low impact“.