TV Nova - včerejší Cesta na Hrad

TV Nova - včerejší Cesta na Hrad

TV Nova - včerejší Cesta na Hrad

Je rozhodnuto!


Novým prezidentem České republiky se stane Petr Pavel, s nímž dnes od 20:00 přineseme na TV Nova, TN Live a sociálních sítích rozhovor moderovaný Reyem Korantengem a Bárou Divišovou, a to z krásného prostředí zámku v Roudnici nad Labem. Tento rozhovor je posledním střípkem skládačky s názvem Cesta na Hrad, která několik měsíců pokrývala na TV Nova, TN Live, webu TN.cz i sociálních sítích celou volbu prezidenta.

Včerejší živé kontinuální vysílání výsledků prezidentských voleb na TV Nova dosáhlo celkového zásahu 1,388 milionů diváků starších čtyř let (sledovali alespoň 3 minuty v kuse). Sobotní několikahodinový volební blok sledovalo v průměru na TV Nova po celou dobu 305 tisíc diváků starších čtyř let. Na TV Nova začalo vysílání ve 13:00, Rey Koranteng si do studia pozval Alžbětu Královou, Cyrila Svobodu a Michaela Žantovského. Výsledky u interaktivní tabule prezentovala Michaela Indráková a na Alšově nábřeží v Praze Bára Divišová.

Vysílání výsledků mohli diváci najít i na našich online kanálech (TN Live a přenos TV Nova online), kde zaznamenalo 50 000 zhlédnutí. V den výsledků prezidentských voleb jsme vydali 4 Breaking News lišty v HbbTV se zásahem přes 400 tisíc unikátních diváků. Nejvyššího zájmu dosáhla lišta informující o rozhovoru s vítězem voleb Petrem Pavlem, která dosáhla proklikovosti 2,25 %.


„Dnes večer nás čeká rozhovor s budoucí hlavou státu Petrem Pavlem. Uzavřeme tak naši několikaměsíční intenzivní práci na Cestě na Hrad. Chtěl bych moc poděkovat všem divákům za přízeň a kolegům za pečlivou přípravu. Kromě televizního vysílání, které bylo samozřejmě našim hlavním pilířem, jsme o volbě prezidenta informovali i na našich online platformách, využívali jsme sociální sítě i HbbTV, což nám umožnilo zasáhnout široké spektrum populace České republiky,“ říká Kamil Houska, ředitel zpravodajství TV Nova.