Tuhle kuchařku si zamilujete!

Tuhle kuchařku si zamilujete!

Tuhle kuchařku si zamilujete!

RAW PRO ZAČÁTEČNÍKY Chantal Sandjon

Ve vydavatelství Noxi vychází další pozoruhodná publikace o lidském zdraví. Kniha Raw pro začátečníky přináší zajímavé informace o nejstarším způsobu lidského stravování. Syrovou stravu čtenářům představí v novém, barevném a poutavém světle. Kromě informací, výhod a zdravotních účinků raw je v ní samozřejmě mnoho chutných receptů.

Jednoduchý a poutavý úvod do problematiky raw jídla - trend syrové stravy je v této knize vysvětlený na množství receptů, které jsou nejen zdravé, ale především chutné. Raw strava je stará jako lidstvo samo. Tato kniha ukazuje, jak propojit kulinárskou rozmanitost a moderní tvořivost s pozitivním vlivem na lidský organismus se zdravými syrovými potravinami. V raw potravinách jsou zachované vitamíny, minerály a enzymy. Vláknina v nich napomáhá střevům a snižuje hladinu cholesterolu. Kromě toho jsou přirozeně nízkokalorické, takže se jejich pomocí můžete dopracovat k ideální váze. Autorka představuje nový styl vašeho stravování na základě raw stravy, který můžete aplikovat každý den. Díky receptům na sladká i slaná jídla si uvědomíte, jaké využití a hlavně jaké výhody raw strava má.

Ukázka:

Syrová strava je hodně vzdálená přísné dietě plné dogmat. Inspirovaná americkou Raw-Food scénou spojuje i u nás povědomí o zdraví s požitkem a vitalitou. Od pizzy k závitkům, od dortů až ke zmrzlinám – moderní syrová strava nabízí zdravé alternativy pro kuchařské klasiky, místo aby přikazovala odříkání.

Stará cesta k novému Já

Nová syrová strava spojuje staleté znalosti o mnohých přednostech rostlinné stravy s nároky moderního života. To všechno, aby nás nechala objevit jedno: vyrovnané, šťastné,

krásné Já.

Oplývá živinami

Enzymy, vitaminy a antioxidanty v moderním stravování bohužel často přijdou příliš zkrátka. Zcela jinak při syrové stravě: tady jsou podstatnou součástí každodenní nabídky. Současně potlačuje to, co nám škodí: cholesterol, cukr, nezdravé tuky.

Zřejmě nejpřirozenější forma hubnutí

Mnozí z těch, kteří začínají se syrovou stravou, jsou překvapeni, jak jednoduše při této stravě ztrácejí přebytečnou váhu – aniž by museli počítat kalorie nebo se zcela zříkali dezertů a dobrot. Skutečně to jde zcela samo.

Veganská strava z čisté náruživosti

Čistě rostlinná strava nejen prospívá nám, ale taky naší planetě a celému lidstvu. Zkracuje potravní řetězec a chrání tím zdroje. Nová syrová strava chápe veganství jako šanci žít v těsnějším souladu s přírodou, a tím se taky vrátit k vlastní vnitřní rovnováze. Je to prostě dobrý pocit

Z německého originálu Rohkost für Einsteiger přeložila Jana Pecharová.

Vychází 30. 11. 2015 ve vydavatelství NOXI za maloobchodní cenu 279 Kč.

CHANTAL SANDJONOVÁ

RAW strava pro začátečníky

s 60 recepty vhodnými pro každodenní použití

CHUTNÉ, ČERSTVÉ A OVOCNÉ!

_______________________________________________________________

Kdo se stravuje převážně syrovou stravou, vychutná nejen nejbáječnější rozmanitost ovoce, zeleniny, ořechů a klíčků. Dělá tím taky pro tělo a duši něco opravdu dobrého.

V TÉTO KNÍŽCE NAJDETE

Důležité základní informace k stravování syrovou stravou: zdravotní efekty, podstatné živiny, optimální sestavení jídelníčku, vyzkoušené kuchyňské pomocníky.

o Přesné plány pro detoxikaci a program životního stylu k snadnému začátku: Jeden týden se mírně detoxikovat a podle přání program prodloužit o další dva týdny se syrovou stravou.

Spoustu receptů pro všední den stejně jako pro svátky: Pestrý výběr sladkých a chutných nápadů pro celý den. Dík dvoutřetinovému pravidlu se smí taky občas sníst něco uvařeného.

ISBN 978-80-8111-309-3

EAN 9788081113093

F 165x200

128 str.

MOC 279 Kč