TOUR 2015, EXCLUZIVNÍ SPOJENÍ JEDINEČNÝCH HLASŮ

TOUR 2015, EXCLUZIVNÍ SPOJENÍ JEDINEČNÝCH HLASŮ

TOUR 2015, EXCLUZIVNÍ SPOJENÍ JEDINEČNÝCH HLASŮ

V roce 2014 došlo ke spolupráci našich neznámějších rokových zpěvaček Petry Janu a Věry Špinarové. Společně si pro své fanoušky připravily turné, se kterým projeli Čechy i Moravu. Vrcholem tohoto turné byly dva koncerty ve Velkém sále pražské Lucerny. Obě zpěvačky se svým fanouškům představily ve dvou samostatných blocích svých největších hitů za doprovodu skupiny Golem a Bandu Adama Pavlíka. Jako perličku si pro své fanoušky připravily i nový společný duet - Proud Mary, který s velkým úspěchem nazpívala v roce 1969 legendární Tina Turner.


Pro velký úspěch loňského turné, se zpěvačky rozhodly společně koncertovat i v letošním roce. Aby uspokojily velký zájem svých příznivců, bude letošní turné rozšířeno i o další města v Čechách, na Moravě, ale i na Slovensku. Toto tour s trefným názvem "Exkluzivní spojení jedinečných hlasů" budete mít možnost si vychutnat od listopadu.

12.11. -Litoměřice, Dům kultury
13.11. -České Budějovice, Sportovní hala Stromovka
18.11. - Karlovy Vary, hotel Thermal
19.11. - Plzeň, Parkhotel
25.11. - Liberec, Dům kultury
26.11. - Hradec Králové, Aldis
2.12. - Bratislava, Istropolis
3.12. - Zlín, Velké kino
9.12. - Ostrava, Gong
15.12. - Praha, Lucerna

Více zde: http://www.spinarovajanu.cz/terminy-koncertu/

Pěvecké stálice Petru Janů (61) a Věru Špinarovou (62) netřeba představovat. Obě interpretky zanechaly za léta svého zpívání v české popmusic nesmazatelnou stopu a mají na kontě nepřebernou řádku hitů, které jim kolegyně mladších ročníků mohou jen tiše závidět.Petra Janů se na společné turné těším už dnes a vyjádřila se slovy:„Kamarádíme spolu léta, takže tenhle nápad vyplynul nějak automaticky a dohodly jsme se vlastně téměř okamžitě. Máme podobný hlasový rozsah i společnou rockovou parketu, takže to snad pro posluchače a fanoušky bude zážitek. Věřím, že si zazpíváme i několik songů společně. Výběr songů ještě musíme doladit. Určitě si dáme hitovku To máme mládež, kterou jsme nazpívaly před jednatřiceti lety,“ prozradila Petra. Vyjedeme na podzim, každá odzpíváme polovinu koncertu se svým repertoárem a já se na to dneska vážně už moc těším. Myslím, že lidi si přijdou na svý.

Jak se před koncertem připravujete, máte nějaký rituál? Prozraďte nám, máte trému? Přijdete mi jako naprosto klidný člověk.
Před koncertem je to jiná. Potřebuju být tak tři hodinky předem na místě, dám si kafíčko, vypiju tři litry vody, i když nevím proč, prostě to tak dělám, namaluju se, rozezpívám a jdu na zvukovku. Pak se převleču a jdu před lidi. Vždycky s kapkou trémy, aby to dobře dopadlo.

Vy s tím, co máte v hrdle, máte obavu? To není o tom, kolik máte oktáv. Nejsem s nikým na startovní čáře kdo výš a dál. O tom to není.
A o čem tedy? Musíte vážně mít X faktor. Něco, čím lidi zaujmete. A taky to chce zpívat, zpívat, zpívat a nenechat se odradit ani poloprázdnými sály. I pro pár lidí musíte jet naplno. A víte proč? Protože oni si to užijí a řeknou to dál. To si nemyslím, to vím.

Ke konci loňského roku jste měla úspěšné koncertní turné po republice s Petrou Janou. Jak k tomu došlo, že jste se daly dohromady? Vy dvě jste přece spolu nikdy společně nevystupovaly. Hrál v tom roli váš slavný duet To máme mládež?
To ani ne, tu písničku jsme tenkrát zpívaly na Silvestra v televizi. Ale jednou jsme se spolu s Adamem potkali s Petrou a její manažerkou na Konopišti a tam jsme dostali ten nápad.

Budete pokračovat i v roce 2015
Ani ve snu by mne nenapadlo, že naše koncerty budou mít takový úspěch. Takže ano, počítáme v letošním roce s dvanácti společnými koncerty v Česku i na Slovensku.

Jak se na koncertní turné připravujete? Na to jsem se zeptala i Petry Janů.
Kdybyste mě zažila před koncertem, uvidíte můj mrtvičný stav, kdy se mi objeví na čele studený pot a nemůžu udělat ani krok. A pak nějak vylezu na jeviště, lidi zařvou a je to pryč.

Ona je na tom ale podobně. Jak je možné, že stále ještě máte trému?
To je odpovědnost. Když už máte za sebou tolik práce, nemůžete nic podělat. Snadné to není, ale když pak lidi na konci stojí a skandují a usmívají se, neznám lepší pocit.

To je to, co Váš život naplňuje?
To je všechno dohromady. Jsem strašně ráda, že jsem se dostala do pozice, kdy nemusím nic nikomu závidět ani dokazovat. Užívám si toho, že jsem zdravá, že se mi daří a že mám dost práce. Nenechám se naštvat či rozhodit, bráním se tomu zuby nehty a užívám si život. Vím, že něco umím. To vidím podle lidí, co přijdou na koncerty a zaplať pánbůh chodí. Tohle vnitřní vědomí se vytvoří pomaličku, ale je to tam. Příjemný klid, který vás hladí.


Petra Janů
Největší hity: Motorest, Exploduj!, To máme mládež, Jedeme dál, Moje malá premiéra, Není nám už sedmnáct, Už nejsem volná, Říkej mi, S láskou má svět naději,....
Od roku 1972 vystupovala v divadle Semafor. Od roku 1977 zpívala se skupinou Pro-rock, se kterou vydala své první album Motorest. V roce 1978 skončila ve Zlatém slavíku na druhém místě. V roce 1980 vydala album Exploduj! a stala se ojedinělou rockerkou na naší hudební scéně. V tomtéž roce natočila s plzeňskou skupinou Bumerang film Koncert. Vznikla komerčně velmi úspěšná alba Jedeme dál a S láskou... Petra Janů po desce Jedeme dál volně přešla z rockové hudby do vod pop-music. V roce 1987 se poprvé stala „Zlatou slavicí“. V 90. letech se objevila v několika muzikálech a začátkem nového tisíciletí se opět vrací ke spolupráci s Petrem Jandou a Otou Petřinou a vydávají album Jedeme dál II. V roce 2009 vydává studiové album Kouzlo s popovými nahrávkami převážně zahraničního původu.Petra Janů oslavila v roce 2012 své životní jubileum beznadějně vyprodaným tour po Čechách a Moravě, které zakončila 19.11 2012 megakoncertem v pražské Lucerně.
Mimořádně úspěšný rok 2013 vyplněný bezpočtem koncertů po celé republice vyvrcholil vánočním galakoncertem - opět ve vyprodané pražské Lucerně.

Oficiální stránky Petry Janů: www.petrajanu.cz


Věra Špinarová se narodila 23. prosince 1951. Dětství strávila v rodných Pohořelicích u Brna. V sedmi letech se spolu s rodiči přestěhovala do Ostravy. Počátky hudební kariéry spočívaly ve hře na housle(6let) a později na vysněnou kytaru u táboráku a s partou kamarádů. Po devítiletce v jejích 16 letech dostala nabídku na první nahrávku a následné pravidelné vystupování s kapelou Flamingo. Následovaly „čaje“ s Royal Beatem a nahrávka Music Box, který se zanedlouho stal hitem. Později přestoupila do skupiny Majestic, kde se vystřídala s Marií Rottrovou. Právě s Majesticem nahrála svůj první singl Music Box, který ji přímo katapultoval mezi špičku tehdejší české populární hudby.Tady se poprvé setkává se svým budoucím partnerem Ivo Pavlíkem, kterého si v roce 1972 vzala za manžela. 14.prosince 1974 se jí narodil toužený syn Adam. V roce 1984 končí manželství s Ivo Pavlíkem a začíná další etapa s Vítězslavem Vávrou. V té době Věra začala zpívat se skupinou Speciál , tehdy velmi uznávanou. V roce 1988 odchází od Speciálu a zakládá skupinu Notabene. Dostává pracovní nabídku na muzikál Benzín a mejkap a ledové představení Mrazík - rozchází se s Vávrou. Na koncertech jí začíná doprovázet její syn Adam se svou kapelou a do profesního života přichází manager Václav Fischer. V posledních letech je jejím managerem Alan Janeček a její doprovodná skupina je v současné době skupina Adam Pavlík Band. Její první album bylo Andromeda u společnosti Panton v roce 1972. Svá další alba nahrála u společnosti Supraphon. V prosinci před několika lety zpívala na svém koncertu na Žofíně, který byl beznadějně vyprodán, a obdržela tam platinovou desku za cédéčko To nejlepší, které patřilo v uplynulých letech k těm nejprodávanějším u nás.

„Pochopitelně, že jsem měla velkou trému už před tímto koncertem a nevědela jsem, jaké vůbec přijde publikum. A říkala jsem si: Co já tady vlastně dělám? Vždyť na tomto pódiu zpívá Karel Gott, Helena Vondráčková... A pak jsem se v průběhu vystoupení otočila směrem k obecenstvu a musela jsem se přiznat k tomu, že už také zpívám čtyřicet let,“ říká s úsměvem zpěvačka se stále báječným hlasem, který ji závidí mnohé operní sólistky. Věra Špinarová nerada hovoří o svém soukromí, už také proto, že jí bulvár v minulosti nejednou ublížil. Věra Špinarová je jednou z nejlepších a nejvýraznějších osobností českého popu a rocku. Kromě mnoha ocenění v podobě zlatých a platinových desek patří mezi prvních pět nejprodávanějších českých interpretek za posledních deset let. Pro svůj nenapodobitelný sytý hlas i pro temperamentní a vitální vystupování na koncertech patří Věra Špinarová již mnoho let mezi nejžádanější zpěvačky v České a Slovenské republice. Koncerty probíhají v průběhu celého roku a jsou stále vyprodány. Má celou řadu krásných hitů, například Meteor lásky, Music box, Bílá jawa 250, Raketou na Mars nebo Měj mě rád. Největším hitem se však stala píseň Jednoho dne se vrátíš, jejíž melodie je z filmu Tenkrát na západě. Jako prestižní záležitostí v roce 2007 bylo pozvání na koncert Joe Cockera, který nemá nikdy na svých koncertech hosty ani předskokany. Věra Špinarová byla pozvána jako host na Ostravský koncert. Věra Špinarová patří ke stálicím naší rockové i populární hudby a pro svůj nenapodobitelný sytý hlas i pro temperamentní a vitální vystupování na koncertech se stala jednou z nejoblíbenějších zpěvaček.