Tomáš Měcháček dostane pěstí, hůř ale zvládá operovat a u toho mluvit latinsky

Tomáš Měcháček dostane pěstí, hůř ale zvládá operovat a u toho mluvit latinsky

Tomáš Měcháček dostane pěstí, hůř ale zvládá operovat a u toho mluvit latinsky

Tomáš Měcháček: Poprvé v nové roli, a hned to pěkně schytá

Začátky občas bývají krušné. Své o tom ví také Tomáš Měcháček, nová posila týmu urgentního příjmu nemocnice Rubava v oblíbeném seriálu televize Prima Modrý kód. Na přivítanou, hned po svém příchodu na urgent, totiž dostane ránu pěstí. A ne ledajakou, schytá to od svého někdejšího nejlepšího kamaráda, Marka Němce. Dva dávní přátelé se tváří v tvář potkávají po letech, a jak se zdá, stíny minulosti se nad nimi stále vznášejí. Hereckým kolegům dramatické setkání předepisoval naštěstí jen seriálový scénář. Jak se vztah doktora Davida Hofbauera a jeho dávného přítele Adama Brejchy bude vyvíjet, se tak teprve dozvíme. A co je nový doktor vlastně zač? Uvidíte už ve středu 20. června ve 20.15 na Primě, kdy se Tomáš Měcháček coby Adam Brejcha poprvé objeví v seriálu Modrý kód.

Po vynuceném odchodu primáře Filipa Kodyma musí ředitel Bojan rychle řešit situaci s nedostatkem lékařů. Doporučení dostane na vynikajícího chirurga Adama Brejchu, který má za sebou sice škraloup, ale jeho lékařské kvality by se na urgentním příjmu mohly hodit. Do rubavského týmu tak přichází charismatický, sebevědomý a někdy až příliš sebestředný MUDr. Adam Brejcha s tváří Tomáše Měcháčka, na kterého sestřičky, a vlastně všechny ženy, letí – a on toho bohatě využívá. V týmu lékařů navíc hned narazí na svého dávného kamaráda „Hofa“ alias Marka Němce.

Adam a David se znají už od školky a byly doby, kdy byli jako „pokrevní bratři“, právě kvůli Adamovi chtěl na medicínu i David. Kromě studia se oba věnovali také výzkumu kmenových buněk, pak ale jedna Adamova chyba přátele rozdělila. Od školy se znají i jejich herečtí představitelé Marek Němec a Tomáš Měcháček, který o své nové seriálové postavě doktora Brejchy říká: On má tu slupku, je arogantnější než já, a než většina lidí. Znám spoustu arogantních lidí, ale každej jsme nějakej. On má nějaké trápení, takže si nepouští lidi k tělu... Jenom sestřičky. Což jsou také lidé, ale tam spíš pustí sebe k jejich tělu,“ směje se sympatický herec.

Tomáš Měcháček se jako doktor Brejcha na urgentu otrká celkem rychle, a tak hned první pracovní den ho kolega David Hofbauer povolá k velmi náročné operaci. A co je na seriálovém „operování“ podle Tomáše Měcháčka nejnáročnější? „Nejsložitější je u toho hraní mluvit latinsky a řezat,“ přiznává s úsměvem a dodává, že jako vystudovanému loutkáři mu ale práce s nástroji zas tak velké problémy nedělá.

S čím ale herec komfortní moc nebyl, bylo, když mu produkce poslala elektronický scénář k Modrému kódu a on omylem klikl na odkaz s operací. I když to bylo náhodou, operaci nakonec dokoukal. Já jsem to nechtěl vidět, ale tak už jsem se na to koukal. Nemusím to, nefascinuje mě koukat se do vnitřností,“ dodává nový seriálový doktor.


Sledujte Modrý kód každé pondělí a středu vždy ve 20.15 na Primě.