Tomáš Kočko & ORCHESTR vyráží na

Tomáš Kočko & ORCHESTR vyráží na "kračúnovské" turné

Tomáš Kočko & ORCHESTR vyráží na "kračúnovské" turné

Tomáš Kočko & ORCHESTR vyráží na „kračúnovské“ turné

Tomáš Kočko & ORCHESTR vyjíždí přímo od rozpracovaného alba „Velesu“ na rozsáhlou adventní kračúnovskou šňůru. Úvodní vystoupení se uskuteční 25. listopadu ve Valašském Meziříčí v prostorách S-Klubu. Celkově kapela navštíví v průběhu turné 26 měst.

 

Program série předvánočních neboli kračúnovských (Kračún - staroslovanský název pro Vánoce) koncertů Tomáše Kočka & ORCHESTRU bude tvořit převážně repertoár z alba „Koleda“. Půjde o známé lidové koledy v jedinečných aranžích, ale i o vánoční autorské písně Tomáše Kočka. Nebudou chybět ani vybrané skladby z ostatních desek, včetně poslední řadové „Cestou na jih“, která byla oceněna soškou Anděla. Aktuálně kapela pracuje na nové kolekci písní, která bude fanouškům představena na jaře příštího roku pod názvem „Velesu“. „Práce na této nové desce jde zatím neuvěřitelně hladce a já mám obrovské svrbění zahrát pár nových kousků už na této šňůře. Ale protože jsem pověrčivý, nechám si nové písně až na křest v příštím roce,“ vyjádřil se s úsměvem k přípravám nového alba Tomáš Kočko. „Návštěvníci našich kračúnovských koncertů ale přesto o hudební novinky nepřijdou. Vzali jsme si do parády evropské koledy a třeba katalánská E la don don verges María, si myslím, bude hitem!“ dodal Kočko k turné.

Více informací o chystaných koncertech a přípravách nového alba naleznete průběžně na webových stránkách http://kocko.cz/.

Termíny adventních koncertů:

02.12. Kobeřice - Kostel Panny Marie Nanebevzaté

03.12. Krnov - Kofola Music Club

04.12. Boskovice - Masarykovo náměstí

07.12. Brno - Stará Pekárna

08.12. Hořovice - Klub Labe

09.12. Praha - Kaštan

10.12. Jablonec nad Nisou - Klub Na Rampě

11.12. Karlovy Vary - Vánoční dům

12.12. Česká Lípa - Hrad Lipý

12.12. Teplice - Zámecké náměstí

13.12. Ostrava - Masarykovo nám.

14.12. Mosty u Jablunkova - Hotel Grůň

15.12. Vsetín - Music Club Lapač

16.12. Tišnov – Kino Svratka

17.12. Litovel - náměstí Přemysla Otakara

18.12. Nové Město na Moravě - Kulturní dům