Tipy na bleskový úklid domácnosti

Tipy na bleskový úklid domácnosti

Tipy na bleskový úklid domácnosti

Důkladný úklid stíháme nanejvýš párkrát do měsíce. Jinak nám každodenní povinnosti seberou tolik času, že se spokojíme s tím běžným povrchovým. Pokud máte dobré pomocníky, nemusíte vyvíjet pro uspokojivý výsledek takové úsilí. Podívejte se na pár vychytávek, jak si ulehčit práci a jít se bavit po svém.

 

Postupujte systematicky

Chcete mít sice co nejrychleji uklizeno, ale nejvíce času nezabere samotný úklid, ale chaotické přebíhání od jedné činnosti k druhé. Nejčastěji se tak stává, pokud odběhnete od jedné práce pro čistič a po cestě narazíte třeba na špinavé zrcadlo. Běžnou tendencí je všechno pustit z ruky, začít leštit zrcadlo a zapomenout, že o místnost vedle máte rozdělanou práci. Nejlepší je proto naplnit prázdný kbelík všemi čistidly a pomůckami a s tím se stěhovat, abyste nemuseli zbytečně odbíhat a rozptylovat se.


Skleněné povrchy zvládnete s čističem a stěrkou

Kdo má doma skleněný stolek, ví, že by u něj mohl mít celodenní stráž a stejně na něm budou obtisky prstů a kolečka od skleniček. Skleněnou desku zvládnete bleskově uklidit za pomoci hadříku a klasické stěrky na okna. Pokud máte skleněných ploch a zrcadel doma víc, práci ulehčí a zefektivní vysavač na okna. Stačí nastříkat sprej na sklo a mechanicky nebo za pomocí vysavače stáhnout prach a špínu.


Leifheit: Vysavač na okna Window Cleaner 1 390 Kč, stěrka na okna 159 Kč, sprej na sklo 129 Kč

https://www.leifheit-online.cz/

Dobrý mop nebo zametač ulehčí práci

V teplejších dnech chodíme doma nejraději bosi. Je to pohodlné, ale také při tom všechny drobky a vlasy roznášíme na holých chodidlech po celé domácnosti. Pořiďte si proto klasický skladný mop se samoždímacím systémem a párkrát týdně setřete podlahu. Za minutu máte vytřeno a bez namočení rukou. Tam, kde máte koberce, si vezměte na pomoc mechanický zametač nebo bezdrátový vysavač. Až douklidíte, můžete je dát do rohu místnosti, ať jsou v pohotovosti.

 

Leifheit: Mechanický zametač Rotaro 1 490 Kč, Mop Picobelo Micro Duo 349 Kč, bezdrátový vysavač Regulus PowerVac 2v1 2 990 Kč, https://www.leifheit-online.cz/

 

Jak na prach a povrchy

Veškeré tajemství spočívá v materiálu, ze kterého je hadřík nebo prachovka vyrobená. Prach a nečistoty chceme dostat z povrchu pryč, ne je tam rozmazat. Proto i pomůcky musí být ze savého a přilnavého materiálu, což nejlépe splňuje mikrovlákno. Pokud ho doma nemáte, vezměte cokoliv, co je čistě bavlněné – jako jsou pleny nebo vyřazené tričko. Nepoužívejte výrobky z polyesteru, ty prach naopak odpuzují.

Leifheit: prachovka Duster XL 149 Kč, hadřík na nábytek 69 Kč, https://www.leifheit-online.cz/