Tip na audioknihu: Vlastimil Vondruška - Nepohřbený rytíř a Husitská epopej V

Tip na audioknihu: Vlastimil Vondruška - Nepohřbený rytíř a Husitská epopej V

Tip na audioknihu: Vlastimil Vondruška - Nepohřbený rytíř a Husitská epopej V

Ve čtvrtek 2. listopadu se na pultech knihkupectví objeví jedenáct nahrávek atraktivních titulů, mezi nimi i dvou knih jednoho z nejčtenějších českých autorů dneška, historika Vlastimila Vondrušky. Velký audioknižní čtvrtek představí první díl nové kriminální řady Letopisy královské komory, nazvaný Nepohřbený rytíř, a pátou část Husitské epopeje, tentokrát z dramatické doby Ladislava Pohrobka a Jiřího z Poděbrad. Oba tituly namluvil Jan Hyhlík.

 

NEPOHŘBENÝ RYTÍŘ

z detektivního cyklu Letopisy královské komory

Zahajující díl nové kriminální řady oblíbeného spisovatele Vlastimila Vondrušky, v níž písař královské komory Jiří Adam z Dobronína řeší neobvyklé zločiny renesančních Čech a Moravy. V případu Nepohřbeného rytíře musí Jiří objasnit podivnou smrt zemana, který vypověděl nepřátelství svému mocnému sousedovi…

Čte Jan Hyhlík. Tympanum. 299 Kč.

HUSITSKÁ EPOPEJ V

Audioverze pátého dílu začíná klíčovým zlomem v zápase mezi katolíky, kteří se snaží o návrat ke starým pořádkům, a kališníky, vedenými mladým Jiřím z Poděbrad, který obsadí Prahu. Doba klidu končí a rozhoří se domácí válka. Mladý Ladislav Pohrobek dospívá a ujímá se českého královského trůnu. Jenže záhy umírá a po složitém diplomatickém zápase se novým českým králem stává Jiří z Poděbrad. Proti Čechám se formuje nová nepřátelská koalice. V tomto prostředí postupně odcházejí ze světa pozemského příslušníci prvních generací rodu Prokopů a na jejich místo nastupují jejich děti. Vyprávění nás opět zanese do Prahy, na Tábor i Písek, do Plzně a dalších měst, ale také na rožmberská a poděbradská panství a rovněž do Horních Uher. Audionahrávka obsahuje další dvě povídky – Myslí si, že je báječný a Polapený stín.

Čte Jan Hyhlík. Tympanum. 399 Kč.

Součástí Velkého audioknižního čtvrtku je doprovodná akce Jak se dělá audiokniha, která se uskuteční 2. listopadu v Městské knihovně v Praze na Mariánském náměstí. Pozvání na besedu a autogramiádu přijali např. herečka Daniela Kolářová, šéfrežisér Českého rozhlasu Aleš Vrzák, čerstvá držitelka letošní Audioknihy roku za ženský hlas Dana Černá nebo Matouš Ruml, interpret titulu Podivný případ se psem. Moderovat bude Vladimír Kroc. Vstup zdarma.

Další informace najdete na www.audioctvrtek.cz.