TEMNÉ BALADY NATALIE KOCAB A MICHAELY POLÁKOVÉ VYCHÁZEJÍ UŽ ZÍTRA!

TEMNÉ BALADY NATALIE KOCAB A MICHAELY POLÁKOVÉ VYCHÁZEJÍ UŽ ZÍTRA!

TEMNÉ BALADY NATALIE KOCAB A MICHAELY POLÁKOVÉ VYCHÁZEJÍ UŽ ZÍTRA!

Natalie Kocab a Michaela Poláková natočily autorské album Ellis Island. Po dlouhém na náročném období, kdy u nich proběhl jeden porod, jeden rozvod a vznikla i divadelní hra, vychází desetipísňová novinka právě zítra.

Zpěvačka, textařka, spisovatelka a dramatička Natalie Kocab a skladatelka Michaela Poláková se pracovně setkaly poprvé před deseti lety. Jejich vztah popisuje Natalie Kocab v rozhovoru k albu (viz níže): „Pochopila jsem, co to je najít si uměleckého partnera na celý život. To je naprostý propojení, prostě něco jako manželství akorát v umění.“

Deset skladeb je originální uměleckou výpovědí Natalie Kocab (texty) a Michaely Polákové (hudba). Hudební aranžmá je postaveno na smyčcích, pianu a živých nástrojích. Písně by se daly označit jako „dark ballads“ - temné balady, které je možné částečně hudebně i textově představit jako něco mezi Nickem Cavem a Alanis Morissette. Na nahrávkách se významně podílel britský kytarista Nick McCabe působící dříve ve slavné skupině The Verve. Basové party nahrál baskytarista Fernando Saunders (Lou Reed, Marianne Faithfull, Jeff Beck, Jan Hammer), bicí mladý a velmi talentovaný hudebník Michael Kocáb jr. Na dvou textech spolupracovala také Marsha Kocab a k jediné česky zpívané písni napsal text Jan Sahara Hedl.

Rozhovor k albu najdete zde: https://youtu.be/tvi2x0l9p5c

Zde si můžete poslechnout skladby

Underwater https://youtu.be/QDOEQVGicqM

Žádnej kód https://youtu.be/h1zhTUgg4W4

Tracklist:

  1. Underwater 
  2. Kiev
  3. These Years
  4. I Am The End
  5. Ellis Island
  6. Social Affair
  7. Zadnej kod 
  8. Feeling Falls
  9. Carry On 
  10. Backstabbers