Televizní přestup roku, CNN Prima News posílí Markéta Fialová

Televizní přestup roku, CNN Prima News posílí Markéta Fialová

Televizní přestup roku, CNN Prima News posílí Markéta Fialová

Novou posilou zpravodajského projektu CNN Prima News bude Markéta Fialová. Televizní moderátorka je jednou z dalších výrazných tváří a profesionálů české mediální scény, která se stane součástí týmu připravujícího start kanálu a spuštění projektu.

„Jsme přesvědčeni, že bude významnou a výraznou posilou v týmu CNN Prima News,“ řekl Marek Singer, generální ředitel skupiny Prima.

„Bez nadsázky se dá říct, že jde o televizní přestup letošního roku a na vzájemnou spolupráci se velmi těším,“ říká Martin Ondráček.

„Moje profesní kariéra začala kdysi právě na Primě. Příležitost být u startu CNN Prima News v České republice je pro mě velmi lákavá, je to výzva, na kterou se moc těším,“ říká Markéta Fialová.

Markéta Fialová, narozena 5. 2. 1971. Absolventka Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze, magisterský titul získala v oboru masová komunikace. Ještě při studiích zahájila profesní kariéru v tištěných médiích, přispívala do několika novin a časopisů, posléze pracovala jako elév ve zpravodajství ČT.

Jako moderátorka se poprvé představila v roce 1993, kdy se stala jednou z prvních tváří zpravodajství TV Prima (tehdejší Premiéra TV), hlavní zpravodajskou relaci tam poté moderovala až do roku 2001.

2001–2004 byla reportérkou, dramaturgyní a moderátorkou publicistického pořadu Fakta ČT.

V roce 2005 se stala moderátorkou hlavní zpravodajské relace TV Nova, kde působila až do roku 2014. Vedle Televizních novin moderovala magazín Víkend a řadu speciálních živých vysílání, včetně exkluzivních prezidentských interview a politických duelů. Od roku 2014 pak připravovala a moderovala publicistický pořad Střepiny.

Je jedním z nejzkušenějších a nejvýše hodnocených moderátorů a televizních profesionálů v zemi.

Skupina Prima byla založena v roce 1993 jako první česká komerční televizní stanice. Společnost v současné době provozuje vysílání osmi televizních kanálů a šesti rozhlasových stanic. Má široké portfolio webů a tištěných magazínů, pořádá ročně několik významných akcí pro veřejnost a patří mezí české lídry na poli HbbTV. Průměrný měsíční zásah všech stanic a online platforem je téměř 100 % ekonomicky aktivní populace (CS 15–69 let), díky čemuž patří skupina Prima mezi nejsilnější mediální skupiny v České republice. Více informací na www.iprima.cz.