Televize Nova spouští již čtvrtou společnou kampaň s nadací Dobrý Anděl

Televize Nova spouští již čtvrtou společnou kampaň s nadací Dobrý Anděl

Televize Nova spouští již čtvrtou společnou kampaň s nadací Dobrý Anděl

Televize Nova spouští již čtvrtou společnou kampaň s nadací Dobrý Anděl

Televize Nova a Dobrý Anděl dnes v Televizních novinách uvedou první ze série zpravodajských reportáží, které mají za cíl rozšířit počet dárců Dobrých andělů a zároveň informovat o tom, jak těžké je bojovat se zákeřnými nemocemi. Kampaň výrazně posílí charitativní spoty, ve kterých se objeví moderátoři Televizních novin Lucie Borhyová a Rey Koranteng.

V charitativních spotech opět hrají skutečné děti, které se léčily dva roky s leukémií. Spot se odehrává pozpátku a vrací se z běžných radostí, které nyní děti prožívají, do doby, kdy jim začali pomáhat Dobří andělé. Produkci spotu zajistila agentura Savage. S kreativním nápadem přišel režisér Jan Švejkar, který společně s kameramanem Filipem Markem spot natočil.

 

Během natáčení spotu se s dětmi a rodinami opět potkaly i novácké tváře. Osobnosti televize Lucie Borhyová, Rey Koranteng a Petra Svoboda jsou již několik let pravidelnými přispěvateli. „Je to již čtvrtá spolupráce, čtvrté natáčení, čtvrtý rok, co jsem Dobrý anděl, a je úžasné vidět děti a rodiny, kterým se pomoc zaslouženě dostává,“ uvádí Lucie Borhyová. „Myslím, že nadace Dobrý Anděl zvolila skvělý způsob, jak maximálně a efektivně pomáhat tam, kde je třeba. Jsem moc ráda, že ji mohu podporovat,“ dodává Petra Svoboda.

Celou kampaň doplní několik publicistických reportáží a rozhovorů v pořadech, jako je Volejte Novu nebo Snídaně s Novou. V den oslav pátého výročí nadace Dobrý Anděl se v ranním televizním vysílání představí spoluzakladatel nadace Petr Sýkora a uznávaný přednosta dětské hematologie a onkologie v Praze prof. MUDr. Jan Starý, DrSc. Hosty pořadu budou i rodiny, které chtějí poděkovat divákům za to, že jsou Dobří andělé, a sdělit jim, jak moc pomohli v boji s nemocí. „Velmi si vážíme podporujících společností, díky kterým můžeme šířit myšlenku pomoci nadace Dobrý Anděl. Těšíme se, jaký zájem vyvolá naše společná kampaň mezi diváky,“ sděluje Petr Sýkora. Kampaň za televizi Nova produkčně a dramaturgicky zabezpečuje Marika Mazáková, koordinátorka mediálního partnerství skupiny Nova.

 

Ve spotu hraje osmiletá Anička z Ústí nad Labem, které lékaři v lednu 2013 diagnostikovali leukémii. Ihned podstoupila sérii chemoterapií, její celková léčba trvala dva roky. Jejím vlivem měla velmi oslabenou imunitu, proto bylo nutné v jejím okolí dodržovat co nejsterilnější prostředí. Z dětského pokojíčku rodiče odstranili různé lapače prachu i oblíbené plyšáky. Nezbytnou součástí byla nízkobakteriální strava, která je pro rodinu často největším nákladem. Anička během léčby nesměla do kolektivu kvůli nákaze běžné virózy, která by ji mohla ohrozit. „Paní doktorka nám řekla, že v zimě venku se může potkávat Anička s kýmkoliv. A tak nás napadlo, že na zimním stadionu je zima pořád. Ze začátku ani netrénovala, jen tak ťapala na ledě kolem dokola. Ale byla hrozně šťastná, že je mezi dětmi. Tak se naše dcera dostala ke krasobruslení, které je vidět i v novém spotu,“ vysvětluje tatínek Aničky a dodává: „Rádi bychom z celého srdce poděkovali všem Dobrým andělům za všechny příspěvky. Moc nám pomohli překonat nejtěžší období našeho života. Je nádherné, že v dnešní době plné stresu a spěchu existují takoví lidé.“ Pomoc Dobrých andělů rodině nabídli přímo v ústecké nemocnici, krátce po stanovení diagnózy.

 

Nadace Dobrý Anděl pomáhá rodinám s dětmi, kde dítě či rodič má rakovinu nebo dítě trpí jiným závažným onemocněním. Každý měsíc nadace eviduje okolo 70 nových žádostí o pomoc. Příspěvky dárců – Dobrých andělů - rozděluje rodinám nemocných do posledního haléře. Každý z nich vidí příběhy konkrétních rodin, kterým pomáhá.

Více na www.dobryandel.cz.