Táta na plný úvazek

Táta na plný úvazek

Táta na plný úvazek

Táta na plný úvazek

Péče o malé děti znamená plné pracovní nasazení a neustálou pozornost. Co se stane, když maminky přenechají děti i domácnost svým partnerům a vyrazí na dámskou jízdu k moři? Celou domácnost musí zvládnout tátové.

A to leckdy opravdu není hračka! Aby tuto zkoušku zvládli muži se ctí, musejí se z nich stát tátové na plný úvazek. Jak to dopadne, uvidí diváci stejnojmenné show televize Prima. Již od pondělí 14. listopadu ve 21.35.

 

Dvě rodiny ze stejného kraje, dvě domácnosti s dětmi různého počtu a věku, dvě mámy, které rodinu na týden opustí. Z manželů jsou tak najednou tátové na plný úvazek. Mají na starost domácnost i děti. Jak se se situací vypořádají? S partnerkami se radit nemohou, vzájemnou kamarádskou pomoc ale jistě ocení. Zapojí také pověstný mužský přístup a hlavně humor. Řešení nakonec vždycky najdou a s dětmi si užijí hodně zábavy. I když manželky po návratu očekávají i uklizenou domácnost… A co na to děti? Nebude se jim stýskat po maminkách?

Zatímco Radka má pět dětí, Pavla dvě, ale jejich rodina se za pár měsíců rozroste o dalšího potomka. Každá z nich zatím opustila svou rodinu maximálně tak na jednu noc.

 

A teď je čeká týden, o jakém se ani jedné z nich nesnilo. Kamarádky se nechají rozmazlovat odpočinkovým pobytem. Má to ovšem jednu podmínku – budou bez mobilu a bez přístupu na internet, nebudou tak mít žádné informace o tom, co se doma děje.

Pavla (30) a Honza (30) Mňukovi jsou spolu 5 let. Bydlí v rodinném domku v Třebešově u Rychnova nad Kněžnou a starají se spolu o sedmiletého Kubu, kterého má Pavla z předchozího vztahu, a o tříletého Tobiáše. Právě s ním bude mít Honza velký problém, protože chlapeček je na maminku hodně fixovaný. Honza ale nemá moc velkou autoritu ani u staršího Kuby. Možná je to tím, že doma má na povel všechno maminka, zatímco tatínek hodně pracuje, aby rodinu zabezpečil. S dětmi tak nemůže trávit moc času. Svůj vztah k nim by rád změnil. Kluky tak bude čekat úplně první noc bez maminky a Honza bude postavený před mnoho úkolů, které bude muset zvládnout poprvé v životě. Například umýt klukům hlavu nebo uvařit kuře na paprice.

 

Radka (33) a Petr (35) Šustkovi jsou spolu 10 let a mají 5 dětí. Sedmiletou Lauru, pětiletou Agátu, tříletého Samuela a půlroční dvojčata Klaudii a Amálku. Bydlí v domku v Černíkovicích u Rychnova nad Kněžnou a i u nich je hlavou rodiny přísná a důsledná maminka. Petr pracuje jako městský policista. Jeho hlavním problémem bude zkoordinovat si všechno potřebné kolem dětí. Neví, jestli má dřív krmit dvojčata, nebo dohlédnout na to, aby si větší děti vyčistily zuby. A co víc, zjistí, že nedokáže zapnout pračku. Při tak velkém počtu dětí, které spotřebují hodně oblečení, dost zásadní problém. Petr to všechno bere ale s humorem.

Po počátečním chaosu v obou domácnostech, který oba tatínci řeší po svém, se rozhodnou, že je čas na trochu zábavy. A co je lepší než pořádná grilovačka s kamarády? Děti se krásně zabaví samy, chlapi sledují hokejový zápas. Hlídání potomků ale není jen zábava. Najde si Honza cestu k Tobíkovi? A poradí si Petr se stávkující pračkou? A hlavně – zvládnou oba tátové uvést domácnost do původního, tedy uklizeného stavu?

 

Sledujte show Táta na plný úvazek již v pondělí 14. listopadu ve 21.35 na Primě.