Světová hvězda Anderson v 7 pádech Honzy Dědka

Světová hvězda Anderson v 7 pádech Honzy Dědka

Světová hvězda Anderson v 7 pádech Honzy Dědka

Světová hvězda Anderson v 7 pádech Honzy Dědka! Je to splněný sen. Předvedl něco neuvěřitelného, říká Dědek

Pozvání do talkshow 7 pádů Honzy Dědka přijala světová hvězda, frontman rockové skupiny Jethro Tull, hudebník Ian Anderson. Moderátorovi a hudebnímu publicistovi Honzovi Dědkovi účastí splnil sen, během natáčení jeho talkshow ale udělal dokonce i něco naprosto nečekaného.

V 7 pádech Honzy Dědka došlo během natáčení dílu, který diváci uvidí v úterý večer, hned k několika historickým okamžikům. Pozvání Honzy Dědka do talkshow přijala světová hvězda Ian Anderson, vůdčí osobnost slavné britské rockové kapely Jethro Tull. Muž, který je na rozhovory skoupý a během své poslední zastávky v Česku prakticky nezastižitelný. „Pro mě to jednoznačně bylo setkání s idolem. Kapelu Jethro Tull jsem měl strašně rád, mám všechny jejich desky a jako kluk jsem po vzoru Iana Andersona chtěl hrát na příčnou flétnu. Tenkrát ale stála velké peníze, možná čtyři výplaty mých rodičů. Nemohl jsem si ji dovolit, a hrát na zobcovku mě nebavilo. Příčnou flétnu jsem si koupil před měsícem a snažil jsem se na ni naučit hrát, aby to Ian mohl v pořadu zhodnotit. To se skutečně stalo. Byl to neskutečný pocit. Co mi řekl, si nechám do pořadu, doufám, že se diváci pobaví,“ říká Honza Dědek, který by ještě před nedávnem nedoufal, že se se svým idolem někdy setká. „Byl tady před pár lety, snažil jsem se získat od něj podpis na desku, ale bylo velmi složité se k němu dostat. Nepodařilo se mi to a tehdy jsem pochopil, že prostě není možné se k němu dostat,“ vzpomíná Honza Dědek.

Nic ale není nemožné. Toho je Ian Anderson v 7 pádech Honzy Dědka jasným důkazem. Pokud si Honza Dědek myslel, že největšího paradoxu večera se dopustil jen tím, že do jednoho pořadu a na jedno pódium dostal dvě hudebně nesourodé legendy, britského Andersona a našeho Michala Davida, neboť ti dva nemohou být žánrově dál a jejich fanoušci nemohou být rozdílnější, spletl se. O daleko větší šok se postaral sám Anderson, když na flétnu naprosto spontánně a bez přípravy doprovodil Michala Davida v písni Vidím tě všude. „Ani v nejdivočejším snu jsem si nedovedl představit, že by Ian Anderson začal spontánně doprovázet Michala Davida. Nic nebylo připravené, nečekali jsme to ani já, ani Michal David. Anderson jeho píseň nikdy předtím neslyšel, ale okamžitě ji přečetl a bez váhání se přidal,“ popsal unikátní situaci Honza Dědek.

V rozhovoru s Honzou Dědkem zavzpomínal hudebník a tchán herce z Lásky Nebeské Andrewa Lincolna na své hudební začátky a prozradil, kdo u nich v rodině drží kasu. „Byl jsem kytarista jako většina mé generace a chtěl se stát kytarovou hvězdou. Všechno šlo velmi dobře, dokud jsem neslyšel o Ericku Claptonovi. Uvědomil jsem si, že je o mnoho lepší než já a že si musím najít jiný hudební nástroj. Z nějakého záhadného důvodu volba padla na flétnu, která se hezky leskla. Ale hlavní důvod byl ten, že Eric Clapton neuměl hrát na flétnu, neuměl to ani Jeff Beck, Jimmy Page – a ani další neuměli hrát na flétnu,“ vypráví v 7 pádech Honzy Dědka Ian Anderson, který se připravuje na šňůru koncertů v Česku. Na konci října vystoupí v Praze, v Brně a v Ostravě. „Teď mám ale ještě trochu času pro zábavu, věnovat se koníčkům, jako je fotografování nebo uklízení auta své ženy. Ne, neuklízím její auto, platím chlapa, který ho za mě vyčistí,“ směje se hudebník, jehož žena je jeho velkým kritikem. „Nové album moje žena poslouchá vždy tajně pro případ, že by se jí nelíbilo. Vlastně si o muzice nepovídáme, máme spoustu dalších témat. Já si dělám svoji hudbu, a ona se stará o peníze. Je jediná žena, která ze sebe v Americe kdy udělala rockovou tour manažerku. Mnoho lidí se domnívá, že žena nemůže jezdit na turné a starat se o peníze. Ona už to dvacet let dělá a funguje to skvěle. Moje rada pro všechny muže tedy zní – odevzdejte všechny peníze své ženě,“ radí zkušeně v rozhovoru s Honzou Dědkem.
7 pádů Honzy Dědka s Ianem Andersenem, Michalem Davidem, Halinou Pawlowskou a Valentýnou Bečkovou sledujte v úterý 12. října ve 21.35 na Primě.