Svět umělecké textilní tvorby opět v Praze! 11. ročník Prague Patchwork Meeting

Svět umělecké textilní tvorby opět v Praze! 11. ročník Prague Patchwork Meeting

Svět umělecké textilní tvorby opět v Praze! 11. ročník Prague Patchwork Meeting

31. března až 2. dubna 2017 proběhne v Praze 11.ročník mezinárodní výstavy Prague Patchwork Meeting. Tradičním místem je vysočanský čtyřhvězdičkový Wellness Hotel Step a jeho Sportcentrum. Na ploše téměř šesti tisíc metrů čtverečních ve 4 halách se představí více než 400 autorů, řada z nich s vlastní samostatnou galerií. Vystaveno bude téměř 1 000 kusů autorských quiltů včetně kolekcí poprvé představených ve střední a východní Evropě a několika celosvětových premiér. Třetinu celkové plochy obsadí obchody.V rámci výstavy Prague Patchwork Meeting budou mít návštěvníci možnost zúčastnit se různých workshopů s renomovanýmievropskými lektory, a to nejen na téma šití, ale i tisku na látku a kreativního vytváření povrchů.

Mezinárodní výstava Prague Patchwork Meeting je největší přehlídkou kombinovaných textilních technik nejen u nás, ale i ve střední a východní Evropě. Hlavní kolekce zahrnuje téměř 1 000 kusů převážně nástěnných quiltů (moderní tapisérie) z celého světa a výběr autorských prací z České republiky.  Obchody v prodejní části nabídnou široký výběr látek, pomůcek, textilních doplňků, šicích strojů, osvětlení, korálků, dekorací a barev na textil a nově i sortiment pletacích přízí.

Do Prahy se sjedou přední autoři a autorky uměleckého quiltu
Světovou premiéru bude mít letošní nejexotičtější vystavovatel - Jižní Korea. Z 27 autorek bude většina osobně přítomna. Mimořádná je i kolekce SAQA sdružující přední umělkyně z Evropy a  Blízkého Východu. Z Norska se představí skupina STING, z Izraele Shoshi Rimer a Rachel Covo. Německé výtvarnice Pia Welsch se do Prahy vrací se sbírkou quiltovaných kimon a neobvyklou instalací interaktivního barevného kruhu. Chemie ve službách textilního umění je tématem quiltů Jutty Hellbach. Špičkou evropského art quiltu jsou i Holanďanky Hilda van Schaardenburg a Corinna Zambeek. Milovníky klasiky potěší mistrovské zpracování hedvábí ve srubových quiltech Brigitte Morgenroth. Téma MUŽI s ojedinělou interaktivní instalací přivážejí Gudrun Heinz a Sarah Schultz. Kolekce K zamyšlení nabízí textilní výpověď několika evropských autorek k problému nadměrného konzumního použití textilií v současné civilizaci. České uskupení Art Quilt Harbour přináší Stromy v textilním podání, skupina TTT pak novou kolekci věnovanou výročí prusko-rakouské války v roce 1866. Několik tuzemských autorek opět osloví návštěvníky vlastními galeriemi.

Soutěžní kolekce 2017 na téma STRUKTURY a klasické KŘIVKY jsou dotovány hodnotnými cenami a posuzovány zahraniční odbornou porotou. Pro inspiraci začátečníků je připraveno 15 nejlepších základních dek. Speciální téma Útržky staré Prahy a nový cyklus Orient nabídnou dohromady 100 maloformátových quiltů.

Doprovodné kurzy jsou vhodné pro pokročilé i začínající amatérky.
Na mnoha stáncích proběhnou ukázky různých technik a mini kurzy pro začátečníky, workshopypovedou renomované tuzemské i zahraniční textilní autorky. Pro zájemce bude připravena i sítotisková dílna. Tradičně jsou prezentovány i charitativní, klubové a výměnné práce. Očekávanou premiéru bude mít nová kolekce s povinným základním materiálem a horkým trendem roku 2017: SAMET. Program doplní i módní přehlídkyvčetně originálních šperků a bazar zbytků látek a starších odborných knih a časopisů.

Prague Patchwork Meeting patří mezi světově nejnavštěvovanější textilní výstavy
Výstava se dnes s návštěvností 6,5tisíc lidí řadí na 4. -5. místo v Evropě, přičemž její úroveň rok od roku stoupá. Vedoucí postavení v Evropě si držíbritský Birmingham s 30 tisíci návštěvníků.

Vstupenky na výstavu budou k dispozici na místě, a to buď jednodenní za 180,-, nebo třídenní permanentka za 350,-.
www.praguepatchworkmeeting.com

RESUMÉ:                                                                                                                                                                                                                                                                    11. ročník Prague Patchwork Meeting

Termín

31.3.-2.4. 2017

 

(31.3. od 12 do 19, 1.4. od 9.30 do 18, 2.4. od 9.30 do 16.30)

Místo konání

****Wellness Hotel STEP, Malletova 1141, Praha 9

Vstupné

jednodenní Kč 180,- na osobu, třídenní Kč 350,- na osobu

Plocha

5900 m2, z toho 1950 m2 obchody (více než 70 firem)

Vystavovatelé

více než 400 autorů a klubů včetně samostatných galerií

Návštěvnost

6500 cca, největší textilní výstava ve střední a východní Evropě

Web

www.praguepatchworkmeeting.com

Časopis

měsíčník v češtině Newsletter PPM (zdarma na webu a abonenti)