Sunar: inspirováno přírodou, potvrzeno vědou

Sunar: inspirováno přírodou, potvrzeno vědou

Sunar: inspirováno přírodou, potvrzeno vědou

Inspirováno přírodou – potvrzeno vědou - Sunar premium v novém

Sunar představuje vylepšenou řadu Sunar premium, jehož složení vychází z nejnovějších poznatků vědy a je podloženo výsledky první klinické studie prováděné na kojencích, která srovnávala náhradní kojenecké výživy s mateřským mlékem. Sunar premium obsahuje jedinečnou kombinaci látek inspirovanou složením mateřského mléka, např. mléčný tuk, který je podle odborníků na výživu potřebný pro správný vývoj dítěte. Proto je nyní vylepšená receptura tak blízko složení mateřského mléka jako nikdy předtím. Navíc nově přichází i v jednoduše znovu uzavíratelném praktickém balení.

„Nedávno realizovaná klinická studie* se zaměřovala na unikátní složku, tzv. lipo-proteinovou membránu mléčného tuku (MFGM), která je přítomna v mateřském mléce, ale ne v běžné kojenec-ké výživě. Tato studie ukazuje, že u kojenců krmených inovovanou kojeneckou výživou s obsahem MFGM byl ve věku 12-ti měsíců zaznamenán lepší vývoj poznávacích funkcí (schopnost učit se řeč, zpracovat informace nebo například rozhodovat se) ve srovnání s kojenci živenými standardní kojeneckou výživou bez MFGM; úroveň jejich rozvoje byla zcela srovnatelná s kojenými dětmi. Navíc byla potvrzena výrazně nižší frekvence vý-skytu zánětu středního ucha, než u dětí krmených standardní kojeneckou výživou. Tento výzkum náhradní kojenecké výživy byl vůbec prv-ním svého druhu,“ říká prof. Olle Hernell ze švédské univerzity v Umea.

Sunar premium je vhodnou volbou pro maminky, díky které budou mít jistotu, že dají svým dětem to nejlepší. Sunar premium podle vzoru mateřského mléka obsahuje vedle mléčného tuku také vitaminy a minerální látky, nukleotidy, galaktooligosacharidy zkráceně GOS (prebiotická vláknina). Dále obsahuje významné polynenasycené mastné kyseliny DHA a ARA, které jsou přirozenou součástí mateřského mléka a měly by být dle doporučení odborníků v dostatečném množství přijímány stravou. Obsažené vitaminy A, C a D jsou významné pro správný vývoj imunitního systému. Vitamin C dále podporuje vstřebávání železa, které přispívá k rozvoji poznávacích funkcí (koncentrace, paměť, rozvoj řeči a schopnost učit se). Sunar premium má zároveň díky obsahu mléčného tuku lahodnou, přirozeně mléčnou chuť.

Inovovaná receptura Sunar premium byla připravena ve spolupráci s odborníky z nezávislé vědecké organizace Hero Institute for Infant Nutrition. Jejím cílem je vyvíjet ty nejlepší produkty v oblasti kojenecké a dětské výživy.

www.sunarpremium.cz

Na závěr je třeba připomenout, že mateřské mléko je tou nejlepší volbou ve výživě kojenců. Doporučuje se výhradní kojení alespoň do ukončeného 6. měsíce s následným zaváděním komplementární výživy s tím, že by se mělo i nadále pokračovat s kojením. V případě, že kojení není možné, doporučuje se po konzultaci s pediatrem podávat náhradní mléčnou výživu. Mléčná výživa Sunar patří mezi potraviny pro zvláštní výživu.

Pozn. Z legislativních důvodů je jakákoliv komunikace a reklama počáteční kojenecké mléčné výživy 0 – 6 měsíců zakázána.

Klinická studie*

Hernell O. 2013. Effect of an infant formula with reduced energy level and supplemented with milk fat globule membrane protein on growth and development. Parallel Symposium: How breast milk feeding knowledge can lead to better infant nutrition, September, 16. 20th IUNS International Congress of Nutrition, Granada (Spain), September, 15 – 20, 2013. Timby N., Domellof E., Hernell O., et al. Neurodevelopment, nutrition, and growth until 12 mo. of age in infants fed a low-energy, lowprotein formula supplemented with bovine milk fat globule membranes: a randomized controlled trial. Am. J. Clin. Nutr. 2014; 99: 860–8.

O společnosti a značce:

Sunar je úspěšná česká značka kojenecké mléčné výživy s více než 60letou tradicí. První závod na výrobu kojenecké výživy zahájil provoz již v roce 1936 v Moravském Krumlově. Od roku 2004 je značka Sunar součástí mezinárodní švýcarské společnosti Hero a stále si zachovává svoji významnou pozici na českém trhu kojenecké mléčné výživy. Víte, že značka Sunar vznikla spojením počátečních slabik ze slov „sušené národní“? První výrobky pod značkou Sunar byly uvedeny na trh již v roce 1950 a od té doby se stal u nás Sunar symbolem kojenecké mléčné výživy. Hero Institute for Infant Nutrition je nezávislá vědecká instituce, jejímž cílem je vyvíjet a poskyto-vat společnostem v rámci Hero Group ty nejlepší produkty v oblasti dětské výživy. Při jejich realizaci spolupracují se skupinou významných odborníků (Scientific Advisory Board) a využívají nejnovějších vědeckých poznatků v oblasti výživy kojenců a dětí. Hero Institute je vybaven nejnovější technolo-gií, má k dispozici vlastní analytické a biotechnologické laboratoře pro realizaci výzkumu. Rovněž aktivně spolupracuje s renomovanými evropskými univerzitami a nemocnicemi.