Stezka korunami stromu Lipno

Stezka korunami stromu Lipno

Stezka korunami stromu Lipno

 Z lyží do korun stromů pouze na Lipně

 

  • Mikuláš naděluje | 8. 12. 2018
  • Novoroční výstup 1. 1. 2019
  • Lipno nad Vltavou, 7. 12. 2018 – Stezka korunami stromů a skiareál Lipno k sobě neodmyslitelně patří. Zimní sezóna nabízí jedinečnou možnost zažít během jednoho dne hned několik zajímavých aktivit najednou. Pouze na Lipně se můžete během jednoho dne dostat ze sjezdovky až do korun stromů. „Stezka korunami stromů Lipno je otevřena celý rok a na zimní období je pro návštěvníky připraven bohatý program,“ láká k návštěvě Vojen Smíšek, mluvčí Lipna a upřesňuje, že rodiny s dětmi by rozhodně neměly propásnout Mikulášskou nadílku nebo již tradiční Novoroční výstup. „Stezka korunami stromů je ideálním cílem i pro nelyžující návštěvníky. Každý den ji personál pečlivě uklízí od sněhu a je tak zajištěna naprostá bezpečnost po celé její délce,“ doplňuje Smíšek.  

 Tip 1: Mikuláš naděluje v sobotu 8. prosince 2018 – V prosinci je už na Šumavě opravdu zima. Sobotní výlet na Stezku korunami stromů Lipno je dlouhý tak akorát pro všechny členy rodiny a na jeho konci navíc čeká sladká odměna v podobě Mikulášské nadílky. „Pojďte se protáhnout a vyrazte s dětmi na čerstvý vzduch. Lipno je ideální místo na společný výlet. Od 12 do 14 hodin jsme pro vás připravili mikulášskou nadílku přímo na Stezce,“ láká Vojen Smíšek, mluvčí Lipna a dodává, že vystoupat na ni zvládne opravdu každý. Stezka je otevřena v zimním období od 10 do 16 hodin. Zavřeno je podle Vojena Smíška pouze na Štědrý den. Je to jediný den v roce, kdy je Stezka uzavřena veřejnosti.

Tip 2: Novoroční výstup – Novoroční výstup na Stezku korunami stromů Lipno je ideálním zakončením letošních vánočních prázdnin. Říká se, že jak na Nový rok, tak po celý rok. Pěší výstup zvládnou i malé děti. K vrcholu se lze vydat po několika značených pěších trasách. „Pro všechny návštěvníky bude přichystán nealkoholický novoroční punč a samozřejmě i pamětní list. Stoupání na Stezku všem zpestří harmonikářské duo Hrajeto. „Novoroční výstup na Stezku korunami stromů se bude konat již po sedmé,“ doplňuje Vojen Smíšek, mluvčí Lipna. 


O Stezce korunami stromů Lipno
Celá Stezka korunami stromů je bezbariérová a je vhodná jak pro handicapované, tak i rodiny s malými dětmi, které jsou ještě v kočárku. Z vrcholu 40metrové vyhlídkové věže je nepřekonatelný rozhled nejen po Lipně, ale i celé Šumavě. Za dobré viditelnosti není problém zahlédnout i Alpy. Ti větší se na trase zabaví a vyzkouší svoji odvahu na adrenalinových zastávkách.  Zvídavější návštěvníci ocení naopak vzdělávací tabule, ze kterých lze čerpat vědomosti nejen o hospodářském využití lesa. Celá stezka měří 675 m a návštěvníkům kromě nádherných výhledů a možnosti poznat život v korunách stromů nabízí i jeden z nejdelších suchých tobogánů v ČR.