Štěňata, prasátka nebo lampióny? V ZOO Praha můžete vidět všechno!

Štěňata, prasátka nebo lampióny? V ZOO Praha můžete vidět všechno!

Štěňata, prasátka nebo lampióny? V ZOO Praha můžete vidět všechno!

Co nového v ZOO Praha

 

V pražské zoo je momentálně k vidění 15 prasátek pekari páskovaných. Nejmladší z nich se narodila teprve před pár dny a vedle svých rodičů a odrostlých sourozenců vynikají zejména svým skořicovým zabarvením. 

Pohled na celou pražskou skupinu pekari páskovaných rozhodně stojí za to.

V zoo řádí štěňata ...

Štěňata psů pralesních, narozená letos 10. července, rostou jako z vody. Dva samečky a jejich malou sestřičku mohou návštěvníci vidět, jak dovádí ve vnitřní i venkovní expozici společně se svými sourozenci z loňského vrhu.

Návštěvníci teď mají možnost v expozici v pražské zoo obdivovat smečku osmi psů pralesních – tři loňská mláďata, tři letošní a jejich rodiče. Otec štěňat pochází z Japonska a jeho mláďata jsou pro chov hodnotná. Časem budou štěňata v rámci Evropského záchovného programu (EEP) poslána do jiných zoologických zahrad.

Pražská zoo chová psy pralesní od roku 1988, od té doby se podařilo odchovat nejméně 39 mláďat. Svůj domov našla po celé Evropě, ale také v Severní Americe, Japonsku a některá z nich se dokonce vrátila na rodný jihoamerický kontinent.

 

FOTO 1 – Letošní štěňata psů pralesních se narodila 10. července a mají se čile k světu. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

FOTO 2 – Mláďata jejich matka ještě stále kojí, dostávají však i pevnou stravu. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

 

Svátek světel v pražské ZOO

Diwali - svátek světel, která se v Zoo Praha uskuteční již tento víkend. Nenechte si ujít lampiónový průvod, který vyrazí v sobotu 25. října v 18:30 od hlavního vchodu do Údolí slonů, kde bude zakončen ohnivou show. Navíc mají v rámci oslav v sobotu všechny děti, které do Zoo Praha dorazí s lampionem, po celý den vstup za jednu korunu. Od 16:30 - 17:30 je vstup za jednu korunu pro všechny návštěvníky s lampionem.