Štefan Margita převzal Zlatou desku

Štefan Margita převzal Zlatou desku

Štefan Margita převzal Zlatou desku

ŠTEFAN MARGITA PŘEVZAL ZLATOU DESKU ZA VÁNOČNÍ ALBUM X MAS!

POCTU MU CHYSTÁ FESTIVAL ZLATÁ PRAHA, VYSTOUPÍ V OPÉRA BASTILLE V PAŘÍŽI I V PRAZE PRO UNICEF

V září 2016 Supraphon vydal první vánoční album Štefana Margity X MAS, na které nahráli sólové písně a duety s hlavním protagonistou i sopranistka Kateřina Kněžíková a ve světě stále známější basbarytonista Adam Plachetka. Album X MAS se celý loňský podzim drželo na prvním místě v hitparádě klasické hudby Top 10 a úspěšně bodovalo i v hitparádě hudby populární TOP 100 národní federace hudebního průmyslu IFPI. A u posluchačů uspělo tak, že za jeho prodej obdržel Štefan Margita včera v Národním divadle v Praze Zlatou desku Supraphonu.


„Tímto albem jsem si splnil životní sen. Konečně jsem nazpíval nejkrásnější vánoční písně a koledy. Když se do nich zaposloucháte, zjistíte, že jsou spjaty s příběhy lásky a naděje, které potřebujeme nejen o Vánocích,“ řekl Štefan Margita. Album obsahuje do sváteční nálady naladěných dvanáct písní, mezi kterými jsou i pečlivě zvolené duety s ve světě stále žádanějším basbarytonistou Adamem Plachetkou a sopranistkou Kateřinou Kněžíkovou, kteří včera spolu s hlavním protagonistou a producenty Janem Adamem a Danielem Hádlem také převzali Zlaté desky. „Na příští rok plánujeme speciální X MAS TURNÉ. Pojedeme všichni tři zpěváci a bude to asi osm koncertů,“ prozradil Margita.

Štefan Margita se aktuálně chystá s Moravským klavírním triem na několik komorních koncertů po Čechách, ale také ho čeká speciální pocta v rámci Mezinárodního televizního festivalu Zlatá Praha, kde bude v premiéře o něm uveden časosběrný dokument. Česká televize rovněž připravuje na programu ČT Art záznam loňského galakoncertu k jeho životnímu jubileu. Během konce října až do začátku prosince se Margita představí v Opéra Bastille na scéně Národní opery v Paříži, kde v nastudování Z mrtvého domu Leoše Janáčka ztvární roli Filky Morozova. Koncem roku čeká Štefana Margitu galakoncert věnovaný UNICEF, jenž se uskuteční 17. prosince v Obecním domě v Praze.


Z aktuálního diáře Štefana Margity:

23. 09. - koncert Štefana Margity s Moravským klavírním triem - Zábřeh
27.09. - zahajovací koncert 54. ročníku MTF Zlatá Praha – host koncertu Adama Plachetky - Nová scéna ND
28.09. - Pocta Štefanovi Margitovi - premiéra časosběrného dokumentu - Nová scéna ND
05.10. - koncert Štefana Margity s Moravským klavírním triem - Vyškov
06.10. - koncert Štefana Margity s Moravským klavírním triem - Olomouc
14.10. - ČT Art vysílá časosběrný dokument Štefan Margita a záznam loňského galakoncertu „Margita 60
23.10. - 02.12. - Opéra Bastille, scéna Národní opery Paříž/ Leoš Janáček Z mrtvého domu (Štefan Margita v roli Filky Morozova)

video upoutávka: https://www.operadeparis.fr/en/season-17-18/opera/de-la-maison-des-morts/gallery#head

03.12. - koncert Štefana Margity s Moravským klavírním triem - Frenštát pod Radhoštěm
17.12. - Štefan Margita pro UNICEF, Symfonický orchestr hl.m. Prahy, dirigent M. Štilec - Obecní dům, Praha