Štefan Margita chystá překvapení!

Štefan Margita chystá překvapení!

Štefan Margita chystá překvapení!

V NAHRÁVACÍM STUDIU DOKONČUJE ALBUM VĚNOVANÉ ŠANSONŮM – PÍSNÍM PLNÝCH EMOCÍ A LÁSKY. 

Štefan Margita dokončuje v těchto dnech ve studiu Daniela Hádla na Vyžlovce nahrávku nového alba s názvem Mapa lásky. Po úspěšných a platinovou deskou oceněných albech Melancholie (2013) a X MAS (2016) se tentokrát slavný tenorista rozhodl vstoupit do svůdného světa francouzských šansonů, ale i dalších písní, které ho zaujaly svými nevšedními melodiemi a vroucími texty. Mapa lásky by měla posluchačům přinést hned několik příjemných překvapení, a to jak v podobě vybraného repertoáru, tak i ve volbě hudebních hostů, jejichž jména zatím nechtějí tvůrci prozrazovat.


Štefan Margita chce svým novým albem vzdát hold jedinečnému světu šansonu, který nabízí niterně hloubavé písně plné emocí. „Myšlenka natočit někdy album plné šansonů s jeho velkými hity mne napadla, když jsem před pěti lety nahrával album Melancholie. Konkrétně píseň Jacquesa Brela Chanson des vieux amants a píseň z autorské dílny Léa Ferreho se slovenským textem Ľubomíra Feldeka Ten zloděj čas. Už tenkrát jsem věděl, že ho jednou natočím, a příznivé reakce posluchačů na můj výlet do tohoto světa vše jen uspíšily,“ uvažuje Štefan Margita. Za pozornost stojí i to, že fotografie Jana Zátorského, které budou tvořit image bookletu CD, vznikaly v nejromantičtějším městě Evropy v Paříži, a dokreslí tak nevšední atmosféru tohoto překvapivého alba, které by mělo vyjít už koncem května.

Štefan Margita k repertoáru chystaného alba prozradil: „Na album Mapa lásky jsem nazpíval písně velikánů francouzského šansonu Edith Piaf, Charlese Aznavoura, Jacquese Brela, Georgese Moustakiho a hvězd francouzské populární hudby Barbary, Dalidy a Patricka Bruela. Jeden šanson jsem pro sebe objevil v repertoáru Mira Žbirky a dva mi na míru napsali Ondřej Soukup s Gábinou Osvaldovou a Martin Chodúr,“ uvedl Štefan Margita a ještě poznamenal: „Šansony jsem si zamiloval jednou provždy. Snad proto, že jejich nejvlastnější náplní jsou láska, její štěstí i její trable, a city i bolesti se v nich většinou prožívají naplno. A při jejich poslechu nás občas zamrazí na páteři. Pokud posluchačům mého připravovaného alba bude při poslechu šansonů v mém podání příjemně a oblíbí si je, budu moc šťastný.“

 

Dramaturgii šansonového alba sestavoval Štefan Margita ve spolupráci s producentem Janem Adamem. Vybrané písně aranžoval Daniel Hádl, který se postaral i o hudební produkci. Mapa lásky vyjde u Supraphonu 25. května 2018 na CD i v digitálních formátech. V době vydání alba bude Štefan Margita v USA, kde ho čeká role boha Logeho ve Wagnerově opeře Zlato Rýna v San Francisco Opera.