Štědrý večer ve Westfield Chodov: po uzavření centra zákazníkům se podávala večeře pro osamělé

Štědrý večer ve Westfield Chodov: po uzavření centra zákazníkům se podávala večeře pro osamělé

Štědrý večer ve Westfield Chodov: po uzavření centra zákazníkům se podávala večeře pro osamělé

O Vánocích by nikdo neměl být sám. Ve Westfield Chodov proto na Štědrý večer přivítali šedesát lidí, pro které jsou Vánoce mnohdy symbolem zcela jiných pocitů, než je klid a mír. Kromě tradičního kapra a bramborového salátu si hosté užili vystoupení Jazzové sekce Českého národního symfonického orchestru pod vedením Lukáše Chejna a odnesli si několik pozorností od nájemců centra. Nečekaným překvapením byla návštěva Romana Vojtka, který s hosty strávil příjemné štědrovečerní odpoledne.   

 

Ze štědrovečerních setkání ve Westfield Chodov se pomalu stává tradice. V loňském roce, kdy se dobročinná akce konala poprvé, na ní organizátoři přivítali zhruba čtyřicítku hostů.
„Lidí, kteří tráví vánoční svátky v ústraní, je i dnes ještě stále mnoho. I proto jsme letos kapacitu večeře navýšili. Kromě hezkého programu a pohoštění chceme hostům nabídnout hlavně příjemnou sváteční atmosféru. A to se nám, doufám, podařilo i letos,“ vysvětluje Petra Valentová, marketingová manažerka Westfield Chodov.   

Přípravy akce probíhaly už od října, její logistika totiž není úplně snadná. To platí v případě obchodního centra v předvánočním období dvojnásob. Například veškeré vybavení bylo předem připraveno a uschováno v zázemí, aby ihned po uzavření centra ve 12.00 mohli zaměstnanci Westfield Chodov začít chystat štědrovečerní tabuli, občerstvení či dekorace. Na akci se podíleli také dobrovolníci z Asociace společenské odpovědnosti. Vánoční dárky pro příchozí pak věnovala i řada nájemců Westfield Chodov – Carpisa, Luxor, Fashion & Concept store VIDDA, LINDT, Fusakle, Deichmann, Curaprox, Europlasma, SCANquilt, Form Factory, DM Drogerie a Rosmann.     

  

„Vánoce jsou svátky vzájemné štědrosti a vděčnosti. Proto mě nesmírně těší, že Westfield Chodov přišel právě s nápadem večera pro ty, kteří se ocitli sami, aby se spojili a pochopili, že v tom opravdu nikdy sami nezůstanou. Pro tyto lidi je důležité poznat, že ačkoli jim denně někdo hází klacky pod nohy, pořád existuje naděje, že v tom nejsou sami. Že na ně nezanevřeli zdaleka všichni. Je to vlastně i taková odměna za to, že to nevzdali,“ doplňuje jeden z hostů štědrovečerní hostiny. 

Do zvaní hostů na štědrovečerní setkání ve Westfield Chodov se zapojilo také několik neziskových organizací, které v okolí centra pracují s místními komunitami. Zpestřením pro přítomné pak bylo vystoupení Jazzové sekce Českého národního symfonického orchestru pod vedením Lukáše Chejna a nečekaná návštěva Romana Vojtka. Známý český herec si s ostatními návštěvníky užil klidné odpoledne a alespoň v ten nejmagičtější večer celého roku tak skutečně všichni zapomněli na starosti všedních dní. 

O společnosti Unibail-Rodamco-Westfield
Společnost Unibail-Rodamco-Westfield je předním globálním developerem a provozovatelem nákupních destinací. Její portfolio, jehož hodnota byla k 31. prosinci 2017 oceněna na 62 mld. eur, tvoří z 88 % komerční komplexy, ze 7 % kancelářské prostory a ze 6 % konferenční a kongresové prostory. Skupina vlastní a provozuje 102 nákupních center, z nichž 56 tvoří vlajková centra v nejdynamičtějších městech Evropy a Spojených států amerických. Do nákupních center společnosti Unibail-Rodamco-Westfield každoročně zavítá 1,2 mld. návštěvníků. Díky unikátní platformě, kterou skupina Unibail-Rodamco-Westfield poskytuje maloobchodním značkám a pořadatelům eventů, se zákazníkům dostává jedinečných a stále nových zážitků. Společnost působí ve 13 zemích na dvou kontinentech. Se svým týmem 3 700 profesionálů, historií úspěšných projektů a špičkovým know-how má Unibail-Rodamco-Westfield ideální pozici pro realizaci projektů světové třídy na té nejvyšší úrovni. Skupina se ve svém odvětví může pochlubit množstvím připravovaných developerských projektů v hodnotě 13 mld. eur.
V souladu se svým programem Better Places 2030 společnost Unibail-Rodamco-Westfield vytváří „lepší místa“, která respektují nejvyšší ekologické standardy a zlepšují kvalitu života ve městě. Společnost Unibail-Rodamco-Westfield je kotována na burzách Euronext Amsterdam a Euronext Paris (Euronext ticker: URW). Sekundárně se její Chess Depositary Interests (CDI) obchodují i v Austrálii. Skupina má rating A od agentur Standard & Poor’s, Moody’s a Fitch Ratings.