Společnost Skylink významně rozšiřuje své obsahové portfolio

Společnost Skylink významně rozšiřuje své obsahové portfolio

Společnost Skylink významně rozšiřuje své obsahové portfolio

Společnost Skylink významně rozšiřuje své obsahové portfolio a kromě převzatých pořadů nabídne v tomto roce i vlastní produkci

Skylink je největším poskytovatelem satelitního a internetového televizního vysílání v České a Slovenské republice s více než 1,5 milionu zákazníků.

V loňském roce představil novou programovou strukturu televizní stanice Skylink 7, která je dostupná exkluzivně zákazníkům Skylinku. Významný podíl programu zde představují tituly z originální produkce společností StudioCanal a Canal+, ale vysílá i další pořady, především evropského původu. Z velké míry jde o exkluzivní premiérové uvedení seriálů, filmů a dokumentů. K těm nejsledovanějším za uplynulý rok patří dánský krimiseriál Rukojmí ve tmě a Policie Paříž 1900 – nejdražší seriál z produkce Canal+. Skylink 7 vysílá 24 hodin denně a je možné ho sledovat i v internetové televizi Skylink Live TV.

Skylink se od loňského roku také začíná aktivně podílet na vývoji a výrobě vlastní tvorby. „Díky vstupu do skupiny Canal+ Group jsme získali přístup k exkluzivnímu prémiovému obsahu od produkčních společností StudioCanal, Canal+ nebo Kino Świat. Dalším naším logickým krokem je se na produkci také přímo podílet a nabídnout tak našim divákům mimo akvizice i originální produkci a koprodukční projekty vznikající pod hlavičkou skupiny Canal+ Group,“ říká Jaromír Glisník, člen představenstva M7 Group, která je vlastníkem Skylinku a od roku 2019 součástí skupiny Canal+ Group.

Prvním projektem, na kterém se Skylink koprodukčně podílel s producentem Canal+ Polska, je romantický seriál Planeta Single: Osm příběhů. Díl s názvem Poslouchej, lásko se natáčel v Praze a v hlavních rolích se představí Zdeněk Piškula, Zofia Wichłacz, Tomáš Hanák, Miloslav Pecháček nebo blogerka Do Thu Trang. Seriál Planeta Single vychází z motivů celovečerních romantických komedií, ve kterých protagonisté randí prostřednictvím stejnojmenné mobilní aplikace. Jednotlivé epizody se liší dějem i žánrem, počínaje romantickou komedií přes road movie až po napínavé drama. Podobně rozmanité jsou i hlavní postavy příběhů, od teenagerů po dospělé i seniory. „Jde o jedinečný seriál jak svým konceptem, tak formátem, který vznikl pod vedením osmi nejvýraznějších polských režisérů současnosti. Zároveň se jedná o pilotní koprodukční projekt společností Canal+ Polska a M7 Group. Velmi mě těší, že jsme tímto odstartovali spolupráci s našimi polskými kolegy, na které můžeme do budoucna stavět,“ uvádí Ladislav Řeháček, country manager společnosti M7 Group pro Českou republiku a Slovensko. „Samozřejmě i dále hledáme zajímavé náměty na seriály, které by byly vhodné především ke koprodukci s dalšími zeměmi, kde Canal+ Group působí,“ dodává.

Seriál bude mít premiéru 7. února 2022 na programu Skylink 7.