Soutěž Tichá firma 2015 vyhrála Alza.cz

Soutěž Tichá firma 2015 vyhrála Alza.cz

Soutěž Tichá firma 2015 vyhrála Alza.cz

Soutěž Tichá firma 2015 vyhrála společnost Alza.cz

Organizace Tichý svět již po osmé vyhlašuje vítěze soutěže Tichá firma, o nejlepšího zaměstnavatele neslyšících na otevřeném pracovním trhu. Titul za rok 2015 získala akciová společnost Alza.cz

Do nejužšího výběru nominovaných zaměstnavatelů, kteří v roce 2015 poskytli zaměstnání osobám s postižením sluchu, se letos dostaly čtyři společnosti. Jednotlivé firmy do soutěže navrhli jejich neslyšící zaměstnanci. O vítězi rozhodla komise Tichého světa ve složení: ředitelka společnosti Marie Horáková, vedoucí sociálních služeb Olga Blahovcová a Tomáš Jelínek, zástupce neslyšících a vedoucí lektorů znakového jazyka. Potvrdili Alzu.cz jako jednoznačného vítěze. „Těší nás stále rostoucí zájem nových společností o zaměstnávání neslyšících,“ zhodnotila situaci na trhu práce ředitelka Tichého světa Marie Horáková. „Díky jejich přístupu se nám v roce 2015 podařilo zajistit práci 105 neslyšícím z celkového počtu 289 klientů, kteří nás požádali o pomoc při hledání zaměstnání.“

Společnost Alza.cz zaměstnává neslyšící již od roku 2008. Sluchově postižení zaměstnanci se ve firmě stali běžnou součástí pracovního kolektivu. V Alze.cz v současné době pracuje jedenadvacet neslyšících, ve spolupráci se společností Tichý svět jich v roce 2015 Alza.cz zaměstnala jedenáct.

Neslyšící zde pracují nejčastěji v oddělení logistiky a v reklamačním oddělení. Jsou na pracovišti plně integrováni mezi slyšící pracovníky, nejedná se o chráněná pracovní místa.

Cílem soutěže Tichá firma (dříve Firma roku) je poděkovat zaměstnavatelům neslyšících, podpořit je a zároveň k zaměstnávání osob s postižením sluchu motivovat další firmy.