Soutěž o kosmetiku na intimní hygienu

Soutěž o kosmetiku na intimní hygienu

Soutěž o kosmetiku na intimní hygienu

Je pro vás intimní hygiena důležitá? Pak vás jistě potěší soutěž o tři balíčky pro intimní péči od firmy Fytofontana.

JSOU PŘÍPRAVKY FYTOFONTANA GYNTIMA URČENY KE KAŽDODENNÍMU POUŽITÍ?

Odpovězte na soutěžní otázku do 25.5. na adresu: redakce@celebritytime.cz Výherce o ceně uvědomíme.

Fytofontana GYNTIMA intimní mycí gel je vhodný pro každodenní intimní hygienu s ověřenou kvalitou i u citlivějších žen. Účinné látky pinarolu (výtažku z jehličí) a aloe vera působí antibakteriálně, antimykoticky a protizánětlivě a obsažená kyselina mléčná reguluje pH a působí tak jako přirozený hydratační faktor. Tento jemný mycí gel s lehkou parfemací zeleného čaje seženete v lékárnách a na internetu za doporučenou cenu 114,- Kč 200ml.

TIP: Fytofontana GYNTIMA intimní pěnu i gel lze využít i jako prostředek vhodný k holení nejen intimních partií, ale i celého těla.

Fytofontana GYNTIMA intimní pěna je osvěžující a jemný mycí prostředek s obsahem účinných látek šalvěje, aloe vera a panthenolu. Tyto látky mají především antibakteriální, antimykotické a protizánětlivé účinky působící jako prevence vaginálních infekcí, nedráždí citlivou pokožku v oblasti intimních partií a mají hojivé účinky. K dostání je v lékárnách a na internetu za doporučenou cenu 156,- Kč 150ml.

Fytofontana GYNTIMA dětský intimní mycí gel je velmi šetrný a zároveň bezpečný. Je speciálně vyvinut pro dívky, a to již od 3 let věku. Funguje nejen jako prevence, ale zároveň eliminuje infekce, které by se mohly v pochvě vyskytnout. Jeho složení je pro dětskou poševní mikroflóru vhodné díky přítomnosti kyseliny mléčné, která zachovává zdravé pH, dále obsahuje přírodní antiseptikum výtažek ze šalvěje a látky Bisabolol a Alantoin, které mají regenerační účinky. Tento jemný intimní mycí gel seženete v lékárnách a na internetu v balení 100 ml za doporučenou cenu 110,- Kč.

Intimní hygiena hraje nezastupitelnou roli u žen v každém věku. Je velmi důležitá, protože ovlivňuje mnoho oblastí a to nejen zdraví, ale i pocit tělesné pohody, až po oblast partnerskou. Ženský organismus je dost složitý a má mnoho vlastních ochranných mechanismů. Především intimní partie jsou před škodlivými bakteriemi chráněny mikroorganismy, které jsou ve vzájemné rovnováze. Ale i tato přirozená obranyschopnost může být vlivem mnoha okolností narušena. Nemusí jít vždy o dospělé ženy, ale rovněž i o malé holčičky.

Existují faktory, které obranyschopnost snižují, je to např. v období menstruace, těhotenství a menopauza. Jsou to rovněž i antibiotika, hormonální antikoncepce, stres, strava s přemírou cukru, návštěvy bazénů a delší doba strávená ve vlhkých plavkách, ale i těsné a syntetické oblečení. Jako prevence působí i nošení prodyšného oblečení a spodního prádla, které neškrtí a pokožka může dýchat. Citlivější ženy mohou reagovat i na silné prací prášky a při depilaci intimních partií. Na trhu jsou intimní pěny a gely, které je možno použít i k depilaci.

Často je diskutovaná i otázka mytí intimních partií. Je dokázáno, že příliš časté mytí mění pH a tím škodí. Důležitá je proto volba přípravků určených k intimní hygieně, která by měla být ženskému tělu přizpůsobena a respektovat jeho pH. Správná intimní hygiena tedy nespočívá v četnosti mytí, které může být i na škodu, ale ve volbě hygienických prostředků.

A jaká je rada na závěr? Na intimní partie nepoužívejte mýdla nebo sprchové gely, ale speciální prostředky pro intimní hygienu. Jedním z vhodných přípravků je Fytofontana GYNTIMA, která se vyrábí i ve variantě pro malé holčičky již od 3 let.