Soupeř Daniela Landy promluvil!

Soupeř Daniela Landy promluvil!

Soupeř Daniela Landy promluvil!

Landův soupeř šokuje: Zastaví mě jen polonium v sushi!

Zpěváka Daniela Landu (45), který na konci roku chystá pro své fanoušky velké turné, čeká velký boj. I když by si mnozí mohli myslet, že jeho dlouho očekávaný zápas v muay thai s bývalým mistrem světa Riku Immonenem je jenom na oko, ten v exkluzivním rozhovoru všechny mýty vyvrací. „Jestli to nebude polonium přidané do sushi, tak mě jistě nic nezastaví. Je to skutečný zápas s plnými pravidly muay thai. Lokty i kolena na hlavu jsou povoleny,“ říká finský bijec, ze kterého mají respekt větší rváči, než je Landa.

 

Jak dlouho už nezápasíš a co byl tvůj poslední zápas?

Můj poslední zápas v muay thai byl v listopadu 1999. Obhájil jsme titul WMC proti Australanovy Luke Kempton. Pak jsem měl ještě zápasy na Mistrovství Finska v boxu a skončil jsem stříbrný. To byl rok 2001

Co všechno víš o Landovi?

Před tímhle jsem o něm nevěděl nic. S pomocí googlu jsme, ale zjistili, že je v Čechách populární postavou a čeká ho nějaká cesta 7 cílů a toto je jeden z nich. Viděl jsem také jeho tréninkové vide z Thajska, ale z nich se nedá příliš vyčíst.

U nás se psalo, že se obáváš jeho úderů. Je to Pravda?

Nikdy jsem to neřekl. Vymyslel si to Český tisk, aby měli co psát. Mé pocity jsou daleko od strachu. Naopak se cítím poctěn, že jsem dostal od Českých promotérů šanci postavit se ještě jednou naposledy do ringu!

 

Jak dlouho už se připravuješ na zápas?

Finská Muay Thai Asociace mi poslala email v únoru, že se hledá bývalý šampión na tento zápas. Kontaktoval jsem tedy promotéry a začalo se vyjednávat. Předtím jsem jen trénoval své svěřence, ale sám jsem začal teprve poté co jsme se domluvili na podmínkách za kterých nastoupím. Mám za sebou 8 týdnů přípravy. Měl jsem drobnější svalové zranění na noze, ale to mě určitě nezastaví. Můžu stát na jedné noze a boxovat do pytle a trénovat ostatní části těla. Už je mi přes 40 let a tohle je pro mě skvělý projekt.

Bude zápas exhibice nebo skutečný zápas?

Nejdříve jsem si myslel, že to bude exhibice, ale ne. Je to skutečný zápas s plnými pravidly muay thai. Lokty i kolena na hlavu jsou povoleny.

 

Kolik kilo musíš shodit do domluvené váhy 77kg?

Už jsem shodil 7 kilo a 6 mi ještě zbývá!

Věříš v nějaké kouzla nebo jiné nadpřirozené věci, které by mohli zapříčinit tvou případnou porážku, nebo to je a bude čistě o schopnostech bojovníka, který bude stát proti tobě?

Jestli to nebude polonium přidané do sushi, tak mě jistě nic nezastaví. Magie, štěstí nebo špatný či dobrý den s tím nemají co dělat!

Prohrál by jsi pro peníze?

Ne. Samozřejmě, že ne!!!

Má tvůj zápas ve Finsku nějaký ohlas?

Trochu ano, už se o tom dozvěděli přátelé a tím pádem I lidé z thajského boxu. Ale novináře jsem ještě nekontaktoval, nicméně to určitě udělám.

Vstupenky na galavečer GIBU FIGHT NIGHT 12. 6. 2014 v Tipsport Areně v Praze jsou v předprodeji v síti Ticket Art – www.ticket-art.cz  a Ticket Portal – www.ticketpotral.cz v cenových kategoriích: 290 Kč, 390 Kč, 490 Kč, 790 Kč 1090 Kč a 1500 Kč Kč.